Město Úvaly plánuje koupit objekt hotelu Budka

Tuhle stavbu asi zná každá Úvalačka a každý Úvalák.
Hotel Budka.
Je teď na prodej.
Vedli jsme o tom debaty ve vedení města a i s kolegy a kolegyněmi zastupiteli a shodli jsme se, že po zbourání zájezdního hostince U českého lva město nemá žádnou jinou tak ikonickou budovu jako je hotel Budka.
Proto jsme se dohodli, že se příští čtvrtek sejde mimořádné zastupitelstvo města, aby rozhodlo o tom, zda tuto budovu koupí město. Pořizovací cena není malá (20 milionů Kč), ještě vyšší pak budou investice do rekonstrukce (cca 50 milionů Kč), ale Úvaly by pak získaly objekt se společenským sálem, který by byl důstojným místem pro městskou knihovnu, MDDM, kulturní dům nebo společenské centrum.
Musíme samozřejmě zvážit všechna pro i proti. Koupě objektu bude zátěž pro městský rozpočet, nejspíše bude třeba odložit některé investice plánované na příští rok, ale podle nás to je z dlouhodobého hlediska je strategicky dobrý krok, který bude navazovat i na rekonstrukci prostoru Jiráskovy ulice v rámci výstavby nového dopravního terminálu.
Petr Borecký, starosta města
 • I. Plačková napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  Dobrý den,
  celá léta, vždy, když jdu okolo, je mi smutno z postupného chátrání této jedinečné budovy s dlouhou historií spjatou s městem. Vrácení jejího společenského a kulturního významu pro Úvaly je mým dlouholetým velkým přáním. Kéž by se záměr podařil.
  I. Plačková, Úvaly

 • KRISTIÁN Abaházi napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  Kupte si co chcete pane starosto nebo pane radní za dopravu, ale nechte prosím ostatní dýchat a parkovat před vlastním domem

 • Věra Macháčková napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  Dobrý den,
  i když za tento objekt a jeho rekonstrukci nebude částka opravdu malá , byla by opravdu škoda si tuto dominantu města si nechat utéct.
  Navíc by bylo dobré v poschodí zachovat několik pokojů pro přespání vázaných na vlakovou přepravu v případě nouze.
  Bylo by dobré zachovat i restauraci, která by zajišťovala občerstvení při konání plesů a jiných společenských akcí a mohli by zajít na jídlo pro turisty a cyklisty, kteří se do Úval přepravní vlakem a nebo později i autobusy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name