Modernizace interiérů základní školy v Úvalech – studie

Název projektu – investiční akce

Modernizace interiérů budovy B základní školy v Úvalech

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Jedná se o pokračování projektu celkové transformace a modernizace základní školy v Úvalech, která začala její přeměnou na školskou právnickou osobu ke dni 1.1.2020, a to rozhodnutím zastupitelstva města Úvaly ze dne 27.6.2019. Tímto rozhodnutím získala základní škola potřebnou finanční stabilitu pro realizaci svého dlouhodobého modernizačního plánu.
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) 2 miliony Kč
Předpokládaný termín 2022 – 2024
Nositel projektu (odbor, osoba) Základní škola Úvaly
Stručný popis Cílem projektu je vyřešit a sjednotit vizuální styl interiérů základní školy v Úvalech v objektu B a následně i dalších objektech tak, aby vzniklo ucelené řešení odpovídající potřebám školy 21. století.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Základní škola v Úvalech se nachází v ulici Arnošta z Pardubic. Je určená pro žáky prvního a druhého stupně.

Škola se skládá ze tří vzájemně propojených objektů A, B a C. Předmětem řešení jsou vnitřní prostory objektu B. Jedná se především o výběr herních prvků v prostorech chodeb, návrh barevnosti jednotlivých podlaží vycházející z barevnosti existujících sedacích boxů a výběr interiérových prvků v třídách a kabinetech.

Jednotlivým podlažím pro lepší orientaci v prostoru přidělujeme barvy: žlutá, modrá a zelená (ral dle barevnosti boxů). Barva je aplikována na zábradlí, topení, označení jednotlivých pater, popisovatelných plochách, obložkách dveří atď. Pro lepší čitelnost prostoru chodeb jsou dveře do kabinetů barevné a dveře do tříd bílé. V objektu jsou jako nástěnky použity kari sítě (v barevnosti podlaží) a korkové nástěnky. Pro kreativní ale i pasivní trávení volného času vytváříme z chodby pobytový prostor doplněný o různé interaktivní prvky zaměřené na trénování duše i těla.

Rozpracovanost studie, autorem studie je společnost Architektura s.r.o. městského architekta pana Davida Krause
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server Celá studie zde ke stažení