(Některé) úvalské ulice jsou teď peklo

Driftovací dráha, bahenní okruh, močál a podobné další přezdívky získaly v posledních dnech ulice s nezpevněným povrchem v Úvalech. Jde zejména o ulice na horním Úvaláku, V Setých, na Hodově, Zálesí nebo U Horoušánek.
Střídavé mrazy a oblevy, tající sníh, případně po mrazech praskající voda a následné opravy potrubí dokonaly své. Těžké šrámy utrpěly i ulice s povrchem zpevněným – zejména ty ze stříkaného asfaltu.
Víme o tom. A víme, že toho máte plné zuby. My také.
Ale také víme, že bohužel městský rozpočet po covidu a vládním pouštění obecním rozpočtům žilou nemá na to, abychom všechny úvalské ulice dali do pořádku tak jako v mnoha městských částech v minulých letech.
Teď navíc nemá smysl vozit na daná místo štěrk – v bahně by se zajezdil a bylo by to k ničemu.
Přesto chceme udělat alespoň něco. Na jaře (duben – červen) využijeme velké zásoby živičného recyklátu, který máme u sběrného dvora a který jsme získali loni a předloni z oprav v Úvalech okolí. Tento recyklát chceme použít pro zpevnění alespoň části úvalských hliněných ulic. Věříme, že se tak situace výrazně zlepší.
Petr Borecký, starosta