Nový výtah v Domě s pečovatelskou službou a připravovaná rekonstrukce objektu

Neustále porouchaný výtah v Domově s pečovatelskou službou je minulostí a byť je měsíc duben, zcela nový výtah není Apríl, ale realita. Ještě lepší zprávou je informace, že náklady ve výši přes 1 mil. Kč máme pokryté  95% dotací.
V měsíci květnu začne rovněž rozsáhlá rekonstrukce Domova s pečovatelskou službou – odizolování vlhkosti, opravy fasády a oken, opravy střechy a přízemních interiérů. Náklady dosáhnou částky takřka 5 milionů Kč a opět budou kryty 95% dotací z Pošembeří.
Dotaci zajistila dobrá práce kolegyně Jany Svatošové, projektové manažerky městského úřadu, a samotnou realizaci od výtahu po opravy DPS zase odbor investic pod vedením Petra Matury.

za radu města Petr Borecký, starosta

Předpokládaná hodnota investice: 1 505 700,- Kč, z toho dotace 1 430 415,- Kč.

Předpokládaný termín ukončení: 11/2021.

Hlavní cíl projektu: Zefektivnit a zmodernizovat služby, které Pečovatelská služba města Úvaly poskytuje. Dopomoci klientům Pečovatelské služby města Úvaly žít běžným životem v přirozeném prostředí s možností využití všech dostupných služeb, s možností udržení a rozvíjení kontaktů a mezilidských vztahů při aktivní účastni na společenském životě s ohledem na individuální potřeby jejich klientů. Modernizací služebního výtahu dojde ke zlepšení prostředí, ve kterém pečovatelská služba Úvaly poskytuje ambulantní služby. Cílem této plánované rekonstrukce je zlepšení materiálně-technické základny stávajících služeb sociální práce především ve sféře sociálních služeb.