PCR testování na Covid v úvalské škole a v mateřské školce od 10.5.2021

Asi jste postřehli, že naše vláda (stát) to se zajištěním testování pro školy a pro školy opět nevychytali, když uložili nějakou povinnost (testování ve školách), ale nezajistili podmínky pro její splnění (státu dojdou k 7. květnu zásoby testů a dodávku nových … nevysoutěžil …).

A tak nám stát včera oznámil, že se o to budou muset zřizovatelé nebo školy postarat sami.
Už jsme si na to (nejen) v Úvalech zvykli. Takže jsme zajistili očkování (v naočkování všech, kdo o to mají zájem, nás brzdí jen nedostatek vakcín – jen za dnešek jsme naočkovali přes 200 lidí), zajistíme i testování našich dětí.

Od 10. května tedy bude na úvalské základní škole a v mateřské škole zajištěno PCR testování na Covid organizované a hrazené městem. Pro děti to bude příjemnější, výhoda je, že na testy budou muset jen jednou týdně.

Do konce školního roku nás to bude stát zhruba 500 000 Kč. Stát nám to prý (možná) časem zaplatí.

Petr Borecký, starosta