Plán na vznik nového zdravotnického střediska v Úvalech

Úvaly se poslední roky rozvíjejí, stěhují se noví obyvatelé. Stěhují se sem proto, že zde nachází hezké město, blízkost Prahy a hezkou přírodu.

S růstem města však musí držet krok i rozvoj sociální infrastruktury. K té kromě školek, školy nebo dopravního terminálu patří i infrastruktura zdravotnická.

Proto již nějakou dobu řešíme možnosti jejího vybudování a místo, kde by mohla být umístěna, protože zdravotnické zařízení generuje nemalou dopravu.

Za poslední rok jsme proto vedli poměrně intenzivní jednání s vlastníkem pozemků u bývalé Masny (pozemek mezi ulicemi Purkyňova a II/101 – Jirenská) a soukromými investory o možnosti vybudování zcela nového moderního zdravotnického zařízení.

Jednání se ubírají příznivým směrem a tak byla připravena základní studie na vytvoření zdravotnického centra, které by zahrnovalo ordinace praktických a dětských lékařů, jednodenní chirurgii, rentgem, CT, psychiatrii, ale také třeba plastickou chirurgii, která dá celému projektu finanční stabilitu.

Součástí celého projektu musí být i řešení kvalitní architektury, veřejného prostoru nebo parkování, aby se v Úvalech neopakovala situace jako v Jirnech.

Předkládáme vám proto pro prvotní informaci studii, jak by mohlo toto zdravotní centrum vypadat a kde by mohlo být umístěno. Celý projekt bude samozřejmě ještě projednáván v dopravní komisi, v komisi pro výstavbu a čekáme i aktivní účast vás, občanů města. Nepište proto prosím do komentářů, že v dané lokalitě žádné jezírko není – detaily projektu se teprve budou vytvářet.

Připomínky a náměty můžete psát klidně sem do komentářů, třeba i ohledně požadovaných lékařských profesí, rádi o nich budeme s investory jednat.

Pokud vše půjde hladce, mohly by se Úvaly moderního zdravotnického zařízení dočkat do 3 let.

Petr Borecký, starosta města

• Bylo by dobře pro rehabilitační oddělení vybudovat vodoléčbu i s bazénem pro hromadné cvičení ve vodě nebo alespoň pro jednotlivce perličkovou nebo masáží vanu.
    Bezbariérový přístup i na stomatologii pro pacienty upoutané na lůžko. Jinak souhlasím s p.Zemanem co v předešlém příspěvku vypsal. Doprava je potřeba přizpůsobyt pro staré, invalidní a maminky s kočárky, každý nemá možnost dopravy
    jiným způsobem.
    Macháčková

• No hlavně ať mají rozumnou otvírací dobu minimapně
    Po,St 12:00-18:00
    ÚT,ČT 8:00-15:00
    På 8:00-12:00

Né jako v soucastné poliklinice, kde jsou dva dny v tydnu i zde by se mela rozsírit otevírací doba alespon na Po-Ct 8:00-15:00 Pa 8:00-12:00 ,kdo by chtel tak i dele.

Jinak v nové poliklinice bych uvítal
    ordinace praktických a dětských lékařů, jednodenní chirurgii vč dětské, rentgen, CT,plastickou chirurgii,psychologii
    alergologie, imunologie, dermatovenerologie, endokrinologie, gastroenterologie, gynekologie, porodnictví,kardiologie, psychologie, neurologie, diagnostika, ortopedie, ušní, nosní, krční, ORL, plicní,radiologie, fyzioterapie, stomatologie,urologie,
    rehabilitace, fyzioterapie,Magnetická rezonance,Onkologie,Oční,Odberové a ockovací místo,lékarna
    A kdyz uz se to tu bude stavet mozná by se mihla vzít v úvahu,ze by zde mohla byt i pohotovost s nonstop lekarnou.

Vúbec by nevadilo,kdyz by to bylo vetsi,ale at je tu skoro vsechno a v dostatecne kapacite at se nemusi jezdit z Úval,jelikoz lidí pribivá jak tady tak i v Dobrocovicich,Zlate,Skvorci odkud jsem taky lide jezdí a není jich málo a v soucastne poliklinice jiz neni misto a to i z duvodu spatne oteviraci doby. Tyto dve polikliniky by se mely navzajem doplnovat.

Jen doufam, ze zavedete autobusovou linku, ktera spoji nadrazi soucastnou polikliniku s tou novou poliklinikou , ktera je v planu, byla by totiz u ni zastavka pro autobusy.

Dekuji Zeman