Poděkování Úvalákům a Úvalačkám + leták s nabídkou pomoci

Dnes jsme začali distribuovat letáky s nabídkou pomoci pro naše seniory do poštovních schránek.

Chtěl bych zároveň moc poděkovat vám všem, Úvalačkám, Úvalákům a úvalským podnikatelům za nabídku pomoci – ať již šitím roušek, pomoci při rozvozu jídel atd. Jste úžasní! 😍 Všechny nabídky soustřeďujeme a v případě potřeby se na vás obracíme.

V tuto chvíli máme zajištěné roušky pro naše zaměstnance, kteří zajišťují pomoc pro obyvatele – Pečovatelská služba, městská policie, Technické služby a zaměstnankyně na front office městského úřadu.

Od zítřka začínáme dodávat roušky do zdravotního střediska (oni potřebují především respirátory, ale ty fakt neumíme).

Do konce týdne bychom rádi, i díky pomoci vás, Úvaláků a Úvalaček, začali distribuovat roušky pro zaměstnance v obchodech a pro úvalské seniory.

Společně to dáme!

Petr Borecký, starosta města

Jenom pro představu, jak funguje stát: z Brandýsa nad Labem nám bylo přiděleno 50 ks roušek pro celé Úvaly na týden a zdravotní středisko vlastním úsilím získalo 40 respirátorů FFP1 (které proti virům vůbec nechrání).

• Je mi 74 let a mám cukrovku a jsem po operaci srdeční chlopně. Bylo by vhodné zpracovat seznam takto ohrožených důchodců a určit termíny nákupů (např. týdně) a vyzvedání léků. Je třeba rychle vytvořit funkční systém. Informace ve schránkách je v této věkové skupině nefunkční.