Rozsvícení vánočního stromu v Úvalech bude … ale …

Milé Úvalačky, milí Úvaláci,
 
tváří v tvář horšící se covidové situaci v republice, kde to vypadá, že pomalu, ale jistě spějeme k dalšímu lockdownu, jsme s kolegy a kolegyněmi na městském úřadu velmi přemýšleli, jestli tuto jednu z nejoblíbenějších úvalských akcí uspořádat nebo ji jako loni zrušit.
 
Nakonec jsme si řekli, že nemůžeme být pořád zavření a musíme všichni také žít nebo se té depresivní situace nezbavíme. Vycházíme i z toho, že k dnešnímu dni je přes 78% občanů Úval starších 16 let očkováno …
 
Takže jsme se rozhodli, že rozsvícení vánočního stromu uspořádáme v podobě co nejbližší té, kterou znáte z minulých let. Bude tedy rozsvícení vánočního stromu, svařák, koncerty, mluvené slovo.
 
Aby však toto všechno mohlo proběhnout, museli jsme i na základě konzultace hygienou učinit několik opatření, která se vás dotknou.
 
Jaká ta opatření budou?
 
👉 samotný neorganizovaný přístup na náměstí k vánočnímu stromu a k poslechu koled nebudeme nijak omezovat.
 
!! Jiná situace bude u stánků a u Ježíškova stanu. Prodejci ve stáncích mají od nás instrukci, že nesmí nic prodat nikomu, kdo neprokáže svoji bezinfekčnost (prosím, nediskutujme v komentářích, co to je, tohle není příspěvek o covidu, ale o rozsvěcení vánočního stromu). Stejná pravidla budou platit pro vstup do Ježíškova stanu.
 
Svoji bezinfekčnost prokážete na stánku páskem podobného typu, jako se rozdávají na koncertech.
 
Tento pásek získáte na třech výdejních místech – v Husově ulici, u magnolie v horní části náměstí a v ulici Rigerova u ulice Podhájí.
 
Pásek bude vydán oproti:
 
✅ prokázání ukončeného očkování proti Covidu (min. 14 dnů po druhé dávce u dvoudávkových vakcín nebo 14 dnů po dávce u jednodávkové vakcíny Janssen)
✅ prokázání první dávky očkování proti Covidu + PCR test ne starší než 72 hodin
✅ prokázání PCR testu u teenagerů mezi 12. -18. rokem nebo u dospělých, pokud budou mít potvrzení od lékaře, že očkováni být nemohou
✅ prokázání prodělání Covidu v době do 180 dnů před sobotou 27.11.2021
 
Děti do 12 let nemusí prokazovat nic.
 
🙏Prosíme, nedomáhejte se výjimky z pravidel ani po našich zaměstnancích ani po stánkařích. Nemohou to udělat.
🙏Prosíme, neřešte s našimi lidmi Vaše postoje ke covidu (těžká nemoc, chřipečka, vax, antivax). Neřešíme zde naše postoje, řešíme, jak akci vůbec uspořádat.
🙏Prosíme, buďte ohleduplní a pokud se necítíte dobře, zůstaňte doma
🙏Prosíme, mějte pochopení, že letos bude stánků méně, než jste zvyklí a že budou mezi nimi větší mezery, ani pro prodejce to není jednoduchá doba.
 
‼🙏Prosíme, mějte pochopení, že se i na poslední chvíli může stát, že vláda vydá nějaké nařízení a my budeme muset celou akci zrušit nebo silně modifikovat, včetně pravidel pro vstup.
 
Přejeme vám i nám všem, ať se vydaří počasí a můžeme si společně vychutnat zahájení adventního času v Úvalech.
 
Za celý přípravný tým
 

Petr Borecký, starosta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name