Sbírka ke Dni válečných veteránů 2023

Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu

Letos se naše knihovna zapojuje do sbírky Den válečných veteránů.  Kasičku s vlčími máky naleznete v Městské knihovně Úvaly a podatelně Městského řadu Úvaly od 1. 11. 2023 do 30. 11. 2023. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky jde také na to, aby se na jejich příběhy nezapomnělo.

Motto:

Jak žijí naši hrdinové, je na nás.

Tradice Dne válečných veteránů

Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě první světové války a staly se proto symbolem tohoto svátku. Organizace Post Bellum se k němu přidala poprvé v roce 2014, aby veřejnosti přiblížila příběhy našich válečných veteránů.

Sbírku pořádá společnost Post Bellum

Vy buďte ti, kdo v boj se dají,

když z rukou našich upadají

pochodně; zas zdvihněte je výš