Světelná show na fontáně od 17 do 21 hodin v upomínku 17. listopadu

Dnes slavíme 31. výročí 17. listopadu 1989 a připomínáme si 81 let od 17. listopadu 1939.

V roce 1939 nacistická diktatura uzavřela české vysoké školy, 9 vysokoškolských studentů popravila a zbytek odvlekla do koncentračních táborů. V roce 1941 byl 17. listopad vyhlášen v upomínku českých studentů jako Mezinárodní den studentstva.

17. listopadu 1989 diktatura komunistická zmlátila pokojně demonstrující studenty na Národní třídě (byl jsem jeden z nich) což následně vedlo k tomu, co dnes nazýváme Sametová revoluce.

Pro připomínku těchto událostí jsme dnes spolu s Pavlem Sýkorou a jeho týmem z MDDM Úvaly připravili světelnou show na úvalské fontáně, která bude probíhat v půlhodinových cyklech mezi 17.00 – 21.00 (takže se nemusíte mačkat , pak bude fontána vypnuta a zazimována. Jednotlivá show připravili Úvaláci a Úvalačky z kroužků MDDM. S technickým zázemím a přípravou fontány pomohli kolegové z Technických služeb Úvaly, pánové Jiří a Jan Hiršlovi a Miloslav Kolařík.

Přenos z fontány bude přenášen online streamem na youtube.

Petr Borecký, starosta