Terminál VRT u Nehvizd zase o něco blíže realizaci

Správa železnic vybrala vítězný návrh terminálu vysokorychlostní tratě (VRT) u Nehvizd.

Připravovaný terminál s pracovním názvem Praha východ bude sloužit zejména obyvatelům severovýchodní části Středočeského kraje a přilehlých oblastí hlavního města. Smyslem vybudování této periferní stanice je především umožnit, aby v okolí žijící obyvatelé mohli využít benefitů vysokorychlostní železniční dopravy bez nutnosti zajíždění do centra metropole.

Součástí projektu je i vybudování velkokapacitního parkoviště pro 3 000 vozidel. Vlaky by zde měly jezdit rychlostí přes 300 km/hod a měly zde stavět i ty jedoucí směrem na Ostravu, Brno, Polsko nebo Německo.

Pokud vše půjde dobře, mělo by se začít stavět mezi roky 2025 – 2026, výše investice by měla činit 780 milionů Kč.