Úvaly spustily kamerový systém a dopravní portál

Město Úvaly spustilo dne 28.11. zcela nový kamerový a radarový systém. Díky tomuto systému můžeme nejen měřit rychlost projíždějících vozidel na všech instalovaných místech (a sledovat tak automatizovaně ať již úsekově (Pražská, I/12, Škvorecká) nebo průběžně (všechna ostatní místa) překročení maximální povolené rychlosti u jednotlivých vozidel), ale systém umí také pomoci Policii ČR při pátrání po hledaných vozidlech a osobách, generovat statistická dopravní data nebo sloužit jako rychlý informační systém pro řidiče.

Online výstupy z kamer jsou po úpravě obrazu (kvůli GDPR) dostupné i pro veřejnost, dopravní portál obsahuje také informace o dopravních omezeních a uzavírkách, statistická data jsou zveřejňována ve formátu otevřených dat.

Více informací najdete na stránkách doprava.mestouvaly.cz

• Ales Pilny napsal:
    Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
    Dobrý den, jsou ještě někde dostupná či vizualizovaná data z výše uvedených míst? Kamery jsou sice na místě, ale bohužel stránka doprava.mestouvaly.cz již neexistuje. Přijde mi škoda, že takto užitečné informace již delší dobu nejsou k dispozici. Děkuji. Pilný