Uzavření mateřské školy Cukrovar – COVID-19

Dnes jsme obdrželi informaci, že se vyskytl minimálně jeden případ Covid-19 u personálu mateřské školy Bulharská. Další lidé čekají na výsledky testů. Z tohoto důvodu a na základě platných hygienických pokynů rozhodlo město Úvaly coby zřizovatel po konzultaci s ředitelkou školky a krajskou hygienickou stanicí o okamžitém uzavření mateřské školky Bulharská, a to do odvolání.

Řešili jsme i variantu vydezinfikovat celý objekt a posílit školku kolegyněmi z jiných provozů mateřské školy Úvaly (Kollárova, Pražská), na základě provozních a epidemiologických podmínek to však není bohužel možné.

Školku opět otevřeme, jakmile nám to hygiena umožní, nejdříve však za cca 10 dnů.

Co se bude nyní dít?

zítra předáme krajské hygieně kontakty na děti, které byly ve školce ve dnech 10. a 11. září. Tyto děti musí nastoupit do karantény a budou jim provedeny testy na Covid. KHS bude všechny tyto rodiče kontaktovat mailem nebo telefonem se všemi informacemi
pokud budou tyto děti 20. a 21.9. mít negativní výsledky testů, skončí jim karanténa

O znovuotevření školky vás budeme neprodleně informovat.

Petr Borecký, starosta města
Jana Hájková, ředitelka MŠ