Výrazné omezení pohybu a další opatření od pondělí 1. března na následující 3 týdny

Dodržování pravidel bude hlídat policie a 5 000 vojáků

❌zákaz opustit území okresu. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty.
❌končí možnost nosit dvě roušky – v obchodech, na úřadech a v práci musí být respirátor FFP 2
❌zavírají se školy, školky a dětské skupiny. O víkendu dáme informaci, jestli budou od pondělí otevřeny úvalská škola a školka otevřené pro děti, jejichž rodiče jsou zaměstnanci IZS.
❌návštěvy příbuzných v rámci okresu nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče.

❗️❗️ nákupy pouze v rámci okresu
❗️❗️ cesty za sportem a trávením volného času jsou možné pouze na území katastru obce (hranice katastru Úval jsou vyznačené na obrázku červeně)
❗️❗️ venku v zastavěné oblasti musíte mít alespoň chirurgickou rouška, mimo zastavěné oblasti ji nemusíte mít jen když jste sami nebo s členy rodiny.
❗️❗️ venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.
Ochrana dýchacích cest je podle nařízení ministerstva od 1. března povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami.

✅ otevřené budou i od pondělí potraviny, lékárny, drogerie, optiky nebo květinářství, trafiky, prodejny krmiv a zahrádkářských potřeb, obchody s domácími potřebami
✅ ze služeb budou moci fungovat čerpací stanice, výdejny zboží objednaných z e-shopů, myčky aut bez obsluhy nebo servisy telefonů a počítačů.
✅ fungovat budou smět také odtahy a taxi služby.
✅ i nadále mohou fungovat výdejová okénka hospod

Červená
čára označuje hranice katastru města Úvaly.

Podrobnější informace získáte na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.