Začínáme distribuci dezinfekce mezi občany

Zítra (31.03.2020) začínáme s distribucí antivirové dezinfekce mezi obyvatele Úval. V uplynulém týdnu a dnech se nám podařilo zajistit dezinfekci pro úvalské zdravotníky, zaměstnance pečovatelské služby, hasiče, městské policisty i zaměstnance městského úřadu a tak nyní můžeme začít s distribucí stále nedostatkové dezinfekce mezi občany.

Distribuovat budeme dvě šarže – jednak Anticovid-19 vyrobený v ČEPRO, ale také dezinfekci vyrobenou z námi získaných surovin v úvalském zdravotním středisku s prakticky identickým složením. Vzhledem k nedostatku čehokoli budeme distribuci realizovat v 0,5l pet lahvích.

Nejprve budeme zásobovat obyvatele Úval starší 75 let, postupně jak nám bude nabíhat výroba a zásobování, bychom chtěli doručit dezinfekci do všech domácností.

Distribuovat budou opět městští policisté a zaměstnanci městského úřadu.

za radnici, Petr Borecký, starosta

P.S. Trochu nám ta situace připomíná legendární scénku Lábuse & Kaisera. Není dezinfekce. Když se sežene dezinfekce, nejsou pet lahve. A když seženete pet lahve, tak zase nejsou víčka … Alespoň se nenudíme.

Pro vaše pobavení, zde je ona legendární scénka