Úvaly bez bariérÚvaĺy bez bariér

 

Technická mapa Úval a GeoportálGeoportál

 

Mapa samosprávy - ÚvalyMapa samosprávy

 

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Investiční mapa města

Investiční mapa města

 

Digitální povodňový plán
Povoden

 

Aktuální příjezdy a odjezdy vlakůInformační tabule o odjezdech a příjezdech vlaků

 

Bezpečné Úvaly

Bezpečné Úvaly

 

Aktuální stav hladin vodních toků v Úvalech

Výmola

 

Kamery v ÚvalechÚvaly živě

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Czech POINT

 

facebook

 

posemberi

 

Street Art Úvaly

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 9
DNES: 129
TÝDEN: 129
CELKEM: 740064

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Stránka

Vážený pane starosto, tak znova. Místo toho, abychom dostali odpovědi na zásadní otázky, budeme se zaobírat maličkostmi. 1) Váš názor na nás, co bydlíme na Arnošta z Pardubic a Husovce, nebyl tedy asi na zastupitelstvu, ale Radě, nicméně to není téma k řešení. 2) O kurtech nebo výstavbě skládky místo koupaliště si nebudeme oba nic namlouvat. 3) LOKÁLNÍ VYSPRAVENÍ komunikace není kompletní rekonstrukce ulice, včetně nejkvalitnějších chodníků v Úvalech. Původně se nepřipomínkovalo proto, že se všichni domnívali, že současný povrch se pouze opraví, tím samým materiálem. To bylo v roce 2012. Nová štípaná dlažba bude mít veliký vliv nejen na hlučnost a bezpečnost, ale i na pneumatiky aut. Zase jste se nevyjádřil, proč neustále používáte název náměstí a neřeknete lidem, že v případě nehody nebo zavření komunikace 1/12, veškerá doprava bude vedena komunikací ulicemi Arnošta z Pardubic a Husova. A že právě tato informace, mimochodem Vámi zveřejněná, byla důvodem k návrhu ke změně povrchu. Centrum měst, Říčany, Jilemnice, Jindřichův Hradec a další mají také položenou dlažbu, ale průjezdová komunikace je asfaltová. Každý řidič, který v zimním období, tudy projíždí v ranních hodinách má problémy s námrazou. Nehledě, že se zrychlí průběh stavby. To je opravdu takový problém 500metrů 7metrové asfaltové komunikace, která sníží hluk? A k těm pomníkům. Kolik bude stát údržba těch 90% chodníků, které jsou během tří měsíců obrostlé travou? Komunikace před nádražím, Komenského, a že je to z dotací nehraje roli. Je to odfláknutá práce. V jednom s Vámi však musím souhlasit, nikdy nebudou spokojeni všichni, ale všem nám jde o krásné Úvaly. (Vloženo 5. 9. 2017)

Dobrý den pane Holcmane,

mám za to, že jsem na položené otázky odpověděl. To, co nyní píšete, je vyjádření Vašeho názoru, na který máte samozřejmě právo. Já to prostě vidím jinak než Vy a spolu se mnou mají podobný názor i kolegové/ kolegyně ve vedení města. Je to prostě zcela jiný přístup k pojetí veřejného prostoru.

A proč říkám náměstí náměstí? Jednoduše proto, že se jmenuje "Náměstí Arnošta z Pardubic". Kdyby se jmenovalo "ulice Arnošta z Pardubic", říkal bych tomu ulice Arnošta z Pardubic.

Pokud se týká údržby travin a výsadby v nově opravovaných ulicích - ano, bude to stát město nějaké peníze na údržbě (cca kolem 100 tis. Kč ročně v prvních třech letech - včetně dosadby, která teprve bude realizována, pak náklady budou po rozrostu výsadby klesat) a uznávám, že kompletně vyasfaltovaná ulice s vyasfaltovanými chodníky je pro auta nejpříjemnější a na údržbu nejlevnější. Opět, bavíme se zde o celkovém přístupu k pojetí veřejného prostoru. A ten může mít každý z nás jiný.

Jsem ale velmi rád, že i když jsou naše názory na některé věci velmi rozdílné, tak na jednom se shodneme - jde nám o Úvaly.

Ještě poznámka k odfláknutým pracem: všechno, co je odfláknuté reklamujeme a domáháme se našich práv - proto se například předělávala natřikrát dlažba ve Škvorecké. Proto se táhne řešení hrbu ve Smetanově. V současné době řešíme s dodavatelem právě třeba Jiráskovu nebo Komenského.

Přeji Vám hezký nejen tento, ale i další dny v Úvalech,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Dobrý den,chci se zeptat,zda-li v nejbližší době bude v Úvalech nějaká ta volební kampaň politických stran,jako byla loni nebo předloni to si již nemohu vzpomenout ale asi loni,protože to už bylo otevřené nádraží,protože to bylo u něho. Děkuji, Josef (Vloženo 7. 9. 2017)

Dobrý den Josefe,

předpokládám, že nějaká ta kampaň v Úvalech bude. Občané do svých schránek již předvolební tiskoviny od některých stran dostali, pak mám informaci o tom, že se 2. října uskuteční předvolební akce jedné strany na náměstí a billboardech jsem již také něco zaznamenal. Takže myslím, že o tyto atrakce úvalští občané nebudou ochuzeni ...

Přeji nám, abychom všichni přežili předvolební kampaň ve zdraví :-)

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Dobrý den, děkuji za odpověď o rekonstrukci povrchu ve Štefanikově ulici. Nějak nám uniklo, že bylo možné si prohlédnout návrh letošní rekonstrukce. Poslední, který jsme zaznamenali byl před cca 2-3roky. Chtěla bych se zeptat, zda je možné se do návrhu podívat, případně si prohlédnout i připomínky. děkuji za odpověď Najmanová (Vloženo 7. 9. 2017)

Dobrý den paní Najmanová,

pokud potřebujete bližší informace k zamýšlenému provedení rekonstrukce ulice Štefánikova, můžete je získat na Odboru investic a dopravy, Riegrova 897/7, Úvaly (vedle stavebního úřadu), telefon 281 091 534. Pan Matura nebo paní Růžičková Vám budou rádi k dispozici.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Dobrý den, jistě nejsem sama, kdo obdivuje ve vaší odpovědi (ne)reakci na to, že musí paní o berlích používat k průchodu ulice V. Nováka díky svévolně zatarasenému chodníku silnici. Na druhé straně je od vás hezké, že jste jí informoval o vaší dovolené a jak se tam venku hezky lidé mezi sebou domluví. Doufejme, že jí a ostatně snad i nám ostatním chodcům to pomůže při nuceném balancování po silnici a to díky úvalskému vedení. Arogance je u českých politiků velkou módou. Vite ono se zde nejedná o domluvu dvou stran kterou nám vy radíte ono jde spíš o pořádek o který má pečovat město! Ráda bych vás požádala o informaci o jakou finanční částku či snad službičku městskému vedení pan hoteliér Sudu za své podnikání na našem veřejném chodníku odvádí? Píši našem, neboť si myslím, že se běžně investuje mimo jiné z našich odvodů a daní do staveb chodníků na to, aby po nich lide chodili. Tedy mohli chodit! Druhá otázka zdali je tato částka, tedy je-li jaká, vyšší než platí občané Úval za různé poplatky městu a kteří by za tyto peníze rádi chodili po chodníku, které jsou běžně v jiných městech k tomu určeny. Dovoluji si vás předem požádat o odpověď a prosím k věci! Děkuji Kopicová (Vloženo 11. 9. 2017)

Dobrý den paní Kopicová,

situaci U Sudu znám velmi dobře, je to podnik, který tak nějak ke koloritu Úval patří. Opravdu mi není jasné, jak může opěrátko umístěné vedle telefonního sloupu někoho omezovat v průchodu kolem Sudu /plnému využití šířky chodníku brání v těch místech právě ten sloup - a zrovna ten podle zákona odstranit bez souhlasu České telekomunikační infrastruktury odstranit nemůžeme/, ale asi je to věc úhlu pohledu.

Je pravda, že se večer před Sudem shromažďují lidé, kteří se baví, ale pokud tak činí před 22.00 hodinou, neporušují žádný zákon ani vyhlášku a neporušují je ani po 22.00, pokud intenzita jejich hovoru neruší noční klid. Nikdy jsem také nezaznamenal informaci, že by někomu bránili v průchodu.

Ale k Vaší otázce: provozovatel občerstvení U Sudu platí za zábor částku 300 Kč měsíčně, tedy 3 600 Kč ročně.

Jenom poznámka na závěr: píšete o aroganci českých politiků. Možná by stálo za si položit otázku, odkud se nám Ti politici berou? Padají z Marsu? A nejsou tak trochu (pokud tomu s tou arogancí je, jak píšete) odrazem nás samých, naší společnosti?

Přeji Vám hezký den,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Dobry den, nesla by zastavka Na Slovanech presunout pred obchod BILLA kde je přechod pro chodce nebo tam aspon udělat přechod pro chodce? Mám dvě malé děti a přejít s nimi na současnou zastávku bez přechodu je opravdu umění. Nebo se bude čekat na první smrtelný uraz aby se s tim něco udělalo ? (Vloženo 11. 9. 2017)

Dobrý den paní Malá,

zastávku v současné době před Billu přesunout není možné, protože tato zastávka je svojí niveletou již připravena na novou výšku povrchu komunikace a v současnosti nevyhovuje požadavkům ROPID kvůli otevírání dveří u autobusů. Tato zastávka tedy bude zprovozněna po provedení rekonstrukce ulice Škvorecká, kterou KSÚS připravuje ve spolupráci s městem Úvaly na rok 2019.

Pokud se týká stávající zastávky a Vašeho návrhu zřídit tam přechod, jde především o to, kam případně přechod umístit, aby jeho umístění vyhovovalo všem současným požadavkům na bezpečnost a technické provedení. Chápu, že pohybovat se s dvěma malými dětmi na vozovce je docela umění, něco o tom vím, musel jsem ohlídat dokonce tři malé děti :-)

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Dobrý den,chci se zeptat,když děláte Úvaly bez bariér,tak zda li plánujete udělat na lince 423 nízkopodlažné spoje.Děkuji, Josef (Vloženo 18. 9. 2017)

Dobrý den Josefe,

veřejnou dopravu ROPID primárně zajišťuje Středočeský kraj ve spolupráci s městem Praha a přispívají na ni jednotlivé obce a města. Tuto dopravu provozně zajišťují jednotlivé autobusové společnosti, které ji provozují na základě smluv vysoutěžených v roce 2012, nová soutěž se bude vypisovat pro rok 2019 a tam již požadavek na zajištění nízkopodlažních autobusů (tedy i na lince 423) bude.

S pozdravem a přáním pohodlné jízdy,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Pane starosto, je zajímavé číst, co všechno TS města vykonávají. Ale nemají té činnosti mnoho? Budou nyní opravovat oplocení u vlakového parkoviště, ale kdybyste šel pěšky k nádraží, tak uvidíte jak vypadají zelené plochy kolem chodníků. To, že tam jsou nedopalky a krabičky od cigaret , různé jiné odpadky a psí ekskrementy,za to mohou určité osoby, ale to, že je zelená plocha již zarostlá plevelem a nevypadá pěkně, to snad mají TS na starost. Chodník je přístupovou cestou k nádraží a zároveň je to i vizitka města. Smutná (Vloženo 19. 9. 2017)

Dobrý den paní Smutná,

v nejbližších týdnech budou záhony dosazovány cibulovinami (pak nám ulice hezky na jaře pokvetou), při té příležitosti budou zahradnickou firmou i vyplety. Zcela záměrně nebyla dávána do záhonů protiplevelová folie, protože i když to bude znamenat v prvním období vyšší nároky na údržbu, vysazené rostliny se rychleji rozrostou a plevel tak nebude mít takovou šanci.

Jinak máte pravdu, že Technické služby mají nyní úkolů hodně, ale zatím to zvládají, za což jim náleží jen ocenění a poděkování.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 20. 9. 2017
Dobrý den, pane starosto, rád bych se na vás obrátil s dotazem na aktuální stav rekonstrukce / sanace školky Kollárova a na hodnoty výsledků průběžných kontrolních měření výskytu azbestových vláken v ovzduší. Zároveň bych vás rád požádal o informaci, zda jsou odpady bezpečně likvidovány, aniž by byly jakkoli potenciálně vlákna vířena v dosahu stávající kontejnerové části školky se třídou Rybiček a Žabiček. Naše dcerka se velce těší zpět do školky do třídy Rybiček, ale rád bych měl plnou garanci, že azbest je likvidován naprosto bezpečně. Předem vám děkuji za odpověď, Robert MAREK (Vloženo 5. 9. 2017)

Vážený pane Marku,

sanace objektu MŠ Kollárova, které prováděla specializovaná společnost Removal s.r.o., byla dokončena 31.8. Závěrečná měření, která proběhla v jednotlivých kontrolovaných pásmech před zrušením ochranných opatření, byla ve všech případech pod limitem stanoveným platnou legislativou.

Odpady byly v jednotlivých kontrolovaných pásmech stabilizovány prostředkem FIXO Plus, zabaleny do speciálních obalů (bagů) a prostřednictvím dekontaminační komory vyvezeny mimo prostor mateřské školy na dočasnou deponii. Z této byly tyto bagy průběžně odváženy. Poslední odvoz již proběhl.

Nejen Vaše dcera, ale i všechny ostatní děti tak mohou do kontejnerové části školky v Kollárově ulici chodit zcela bez obav.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 5. 9. 2017
Také je mi vážení,pane starosto a pisatelé, z četby smutno, na obě strany. Nechápu, že se lidi nedokážou domluvit bez vzájemných rýpnutí. Stále vzpomínám na odpověď na šikmé chodníky v ulici V. Nováka, že střízlivý člověk projde snadno. Mám zdevastované koleno a s berlí, kterou občas používám se prostě chodníkem na straně Sudu neprojdu a používám rovnou silnici, levá strana také není díky stromům nejjednodušší k projití. To si také dovoluji rýpnutí, které mne stále trápí. To však nebyl podnět původní otázky, jen na úvod při četbě dřívějších otázek a odpovědí. Reaguji na zprávu, že konečně budou nádoby na biologický odpad. Budou také ony slibované kontejnery na kompost ??? pro ty občany, kteří spotřebují rozložený biologický odpad na vlastní zahrádce a nechtějí zatěžovat odvozem toho, co normálně dávají na kompost, ale hodila by se slíbená nádoba. Předem se omlouvám za nějaké nedostatky v informovanosti ohledně dotací v odpadovém hospodářství - třeba už někde informace je, tak mě jen odkažte, děkuji a přeju všem hodně zdraví Janurová (Vloženo 27. 7. 2017)

Dobrý den paní Janurová,

omlouvám se, že jste na moji odpověď musela čekat tak dlouho (byl jsem na dovolené). S tou výzvou a povzdechem nad úrovní komunikace máte bohužel pravdu. Vrátil jsem se teď ze zemí, kde se lidem v porovnání s námi žije velmi těžko, přesto jsou veselí a přátelští. Mohli bychom si z nich v tom všichni vzít příklad...

K Vašemu dotazu: dotační program Státního fondu životního prostředí nezahrnuje kompostéry, pouze biopopelnice, tzn. že jejich pořízení by muselo plně ze svého rozpočtu hradit město. Za určitých okolností, pokud by občané tyto kompostéry plně využívali, by to i dávalo smysl, budeme o tom ještě jednat na radě města. Pokud se rozhodneme pořízení kompostérů zajistit z peněz města, budeme o tom informovat prostřednictvím webu, FB a Života Úval.

S pozdravem a přáním hezkého září,

Petr Borecký, starosta města, 4. 9. 2017
Dobry den, Zde na strankach mesta jsem si precetla, ze planovana rekonstrukce budovy MS Kollarova bude trvat az do 2.poloviny rijna. Tato informace je velmi prekvapiva, protoze podle sdeleni od pi. reditelky Hajkove, ktere rodice dostali, jsme vyrozumeli, ze provoz na MS Kollarova zacne jiz posledni tyden v srpnu. Prosim o blizsi informaci, kam budou deti chodit? Jak bude provoz trid MS Kollarova po dobu rekonstrukce tj od konce srpna zajisten? Dekuji predem za odpoved. Hezky den Marketa Fejtova. (Vloženo 30. 7. 2017)

Dobrý den paní Fejtová,

než jsem se dostal k Vašemu dotazu, tak jsme v dané věci rodiče průběžně informovali prostřednictvím webu, FB a dopisů. Věřím, že i Vy jste požadovanou informaci dostala a omlouvám se za pozdní odpověď.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 4. 9. 2017

Stránka