Úvaly bez bariérÚvaĺy bez bariér

 

Technická mapa Úval a GeoportálGeoportál

 

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

Aplikace CityVizor

 

Investiční mapa města

Investiční mapa města

 

Digitální povodňový plán
Povoden

 

Aktuální příjezdy a odjezdy vlakůInformační tabule o odjezdech a příjezdech vlaků

 

Bezpečné Úvaly

Bezpečné Úvaly

 

Aktuální stav hladin vodních toků v Úvalech

Výmola

 

Kamery v ÚvalechÚvaly živě

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Czech POINT

 

facebook

 

posemberi

 

Street Art Úvaly

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 16
DNES: 1140
TÝDEN: 3390
CELKEM: 1220806

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Stránka

Pane starosto , mám několik dotazů: 1/ kdy dojde k navýšení parkovacích míst na náměstí Arnošta z Pardubic. potřebuji občas nakoupit a nebo si dát jídlo a není kde zaparkovat. A co když potřebuji zajít na radnici opravdu je to špatné.2/ jak se bude uklízet sníh a tak velké plochy 3/poslední dotaz se týká autobusové zastávky přímo před restaurací. Proč byla umístěna zde a ne jak byla původně.Navíc asi není vhodný ten zábor co má restaurace přímo u zastávky a navíc jsem koukal na zabudované držáky na slunečníky .To určitě nebylo v projektu a co s tím ted v zimě jsou zde stoly a židle Složitost úklidu sněhu a pod.. tento prostor mohl sloužit jako před rekonstrukcí nám. jako parkování právě za tyto chybějící místa .Děkuji za odpověd Kovář (Vloženo 11.12.2018)

Dobrý den pane Kováři, 

otázka parkovacích míst v centru Úval byla a je dilematem. Chceme mít v centru města parkoviště nebo náměstí? Rozhodli jsme se, že chceme náměstí. I z toho důvodu, že aut pořád přibývá a nikdy nebudeme mít tolik prostoru, aby mohli najednou zaparkovat všichni, kteří chtějí. Bylo proto nutné hledat kompromis mezi požadavkem na co největší počet parkovacích míst a zároveň požadavkem na to, aby náměstí bylo náměstím a ne parkovištěm. 

Myslím, že stávající stav na náměstí Arnošta z Pardubic a v Husově ulici spolu se zavedením zóny časově omezeného stání je tím rozumným kompromisem. 

A nyní k odpovědi na Vaše otázky: 

1) navyšovat počet parkovacích míst na náměstí nebudeme, považujeme jej za dostatečný.

Řidiči se musí naučit parkovací místa využívat - například nevidím důvod, pokud hosté restaurace Positano potřebují zaparkovat své auto, proč by to nemohli učinit na parkovišti, které k této restauraci přiléhá a je neustále poloprázdné. 

Nebo jiný příklad - parkovací místa v ulici Podhájí a za zatáčkou u školy na náměstí (tam, kde je mezi 7.00 - 8.00 K+R) také zejí často prázdnotou. Nechci tvrdit, že jsou lidé líní ujít těch 70 metrů navíc k hospodě nebo radnici pěšky, ale trochu se to nabízí ...

2) již nasněžilo, Technické služby chodníky na náměstí a parkovací místa uklidit zvládly, zde problém nevidím. 

3) autobusová zastávka je na náměstí umístěna z více důvodů:

- doporučila to Policie ČR z důvodu bezpečnosti, aby zastávka nebyla na vnějším oblouku zatáčky (to se týká prostoru u školy)
- zastávky jsou umístěné tak, aby byly položeny výhodně pro cestující hromadnou dopravou, kteří jdou na radnici, do obchodů atd. 

Co se týká umístění držáků na slunečníky, souhlasím s Vámi, nebylo to v projektu, jednalo se o "partyzánštinu" provozovatele hospody "Na Dobrém místě". Zhotovitelskou firmu jsme v rámci reklamace vyzvali, aby prostor svým nákladem upravila tak, aby bylo dané místo uvedeno do pořádku - esteticky i z pohledu pohybu chodců. S firmou SATES je dojednáno, že tuto úpravu provede ihned po skončení zimy. 

S umístěním zahrádky na daném místě však počítáme i v budoucnu, ostatně závěr roku 2018 poměrně jasně ukázal, že zahrádka na tomto místě se těší velké oblibě návštěvníků restaurace a stala se místem setkávání. 

Je mi jasné, že třeba s některými mými argumenty v odpovědích na Vaše otázky souhlasit nebudete, ale fakt je, že škála názorů na otázku aut, jejich pohybu po městě a parkování je velmi široká a tudíž už z principu věci žádný kompromis neuspokojí všechny.

S pozdravem a přáním všeho dobrého v roce 2019

Petr Borecký, starosta města, 08.01.2019
Dobrý den v příspěvcích jsem se dočetl, že po dvou letech se chystá zprovoznění zastávky u BILLY. je nějaké konkrétní datum nebo je to jak v serialu Chalupaří - výhledově- ????????? (Vloženo 18.11.2018)

Dobrý den pane Hanzáku, 

na tuto otázku jsem již několikrát odpovídal, takže se tentokráte omezím na velmi stručnou odpověď. Zastávka u Billy bude zprovozněna v okamžiku, kdy proběhne rekonstrukce silnice II/101 - Škvorecká.

Takže jak v onom seriálu - výhledově :-)

S pozdravem

 

 

Petr Borecký, starosta města, 13.12.2018
Dobrý den, pane starosto, jenom bych se chtěla zeptat zda se vrátí na náměstí automat na vodu. Děkuji. Pavlína (Vloženo 23.11.2018)

Dobrý den Pavlíno, 

návrat automatu na vodu na náměstí neplánujeme. K dispozici Vám však i nadále bude stávající automat stojící před bývalým městským úřadem na adrese Pražská 276.

S pozdravem a přáním hezkého adventu

 

Petr Borecký, starosta města, 13.12.2018
Dobrý den. Pane starosto, díky za odpověď ohledně K+R parkoviště, ale asi jsme se nepochopili. Ke značce by měla být přidělána doplňující cedule, která řekne jak dlouho tam můžou auta stát. Vyhláška stanoví, že tato značka označuje „parkoviště, na kterém lze zastavit za účelem vystoupení a nastoupení osob". Dnes v 7.50 byla na parkovišti tři omrzlá auta, které tam musela parkovat celou noc. To samé je zcela běžné i přes den. Bohužel potom parkoviště zcela ztrácí smysl, když ráno ani odpoledne nelze pro výstup a nástup zastavit a auta zastavují kde se dá. Děkuji za odpověď. (Vloženo 29.11.2018)

Dobrý den pane Holánku, 

pochopil jsem Vás dobře. Městská policie se na auta, která tam stála přes noc a i v kritické době 7.00 - 8.00 zaměřila a s jejich řidiči se domluvila. Podle informací, které od městské policie mám a i namátkově, když jedu kolem, tak tam ona auta v dané době již nevidím. 

Pokud se týká odpolední doby, tak je již provoz rozptýlenější a problém s auty jako ráno již na náměstí nebývá (až na výjimky, když se koná nějaká akce). 

S pozdravem a přáním hezkých vánoc

 

Petr Borecký, starosta města, 13.12.2018
Dobrý den pane starosto, měla bych opět dotaz k autobusovým linkám, konkrétně se mi jedná o ranní spoj z Úval na Černý most. V prosincovém Životě Úval zmiňujete, že spoj 655 (odjezd v 7:00) přijede do Jiren, kde bude možné po cca 2 minutovém čekání přestoupit na linku 344 do Prahy. Dle informací DPP hl.m. Prahy ale oba tyto spoje do uvedené zastávky přijíždějí ve stejný čas, t.j. v 7:11, přičemž spoj 344 nečeká na příjezd spoje 655. Bude to tedy opět o štěstí, zda se spoj 655 cestou nezdrží a přijede před příjezdem návazného spoje 344? Další spoj směr ČM jede po 10 minutách, což se rovná stoprocentní pozdní příchod do školy ..... Přeji Vám hezký předvánoční čas Simona Foglarová (Vloženo 12.12.2018)

Dobrý den paní Foglarová, 

s ROPIDem (pan Karel Bakeš) je zcela jednoznačně domluveno, že bus 344 vždy nechá bus linky 655 před sebe předjet, takže by k situaci, kterou popisujete, nemělo dojít.

Pokud by se tak přesto stalo, nahlaste to prosím ideálně ještě týž den buď na náš odbor dopravy (paní Marcela Benešová, telefon 281 091 502) nebo na ROPID (telefon 234 704 590).

S pozdravem a přáním hezkého adventu a klidných vánoc

 

Petr Borecký, starosta města, 13.12.2018
Dobrý den, pane starosto, rád bych se zeptal zda jsou známy nějaké nové skutečnosti než jsou uvedeny na FB města ohledně výstavby OC na Pražské. Děkuji Tomáš Sláma (Vloženo 01.10.2018)

Dobrý den, 

projekt OC narazil na záporné stanovisko odboru územního plánování v Brandýse nad Labem, podle kterého nelze obchodní centrum v této velikosti postavit v lokalitě, které je podle stávajícího územního plánu určené pro výstavbu bytovou. Bude tedy nutné počkat buď na změnu územního plánu nebo nový územní plán, který tuto výstavbu umožní, což je v cca první polovině roku 2019.

S pozdravem

Petr Borecký, starosta města, 16.11.2018
Dobrý den, mám jeden praktický komentář k osazování nové zeleně do uličních prostor. Bylo by prosím možné požádat realizační firmu, aby při osazování zohlednila, že by měl být zachován přístup ke skříním s elektroměry a plynoměry u jednotlivých nemovitostí? Např. v ulici Bulharská naproti školce. Hezký den, Lukáš Tomášek (Vloženo 05.10.2018)

Dobrý den pane Tomášku, 

jel jsem se tam podívat a musím vám dát za pravdu. Kolegyně z odboru životního prostředí již o tomto s realizační firmou mluvily, tak snad na to dají příště příslušní pracovníci pozor. 

S pozdravem a poděkováním za upozornění

 

Petr Borecký, starosta města, 16.11.2018
Dobrý den pane starosto, děkuji za Vaši odpověď ohledně dotazu na zničenou trávu v ul. Dobročovická, ale nelze nereagovat. Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak stále nemohu přijít na to v čem bude pás z keřů lepší než normální tráva. Jak z hlediska estetického tak ekonomického. Trávu stačí párkrát do roka posekat a to je vše. Pás z keřů bude potřebovat pravidelnou zahradnickou péči plus zálivku. Po prohlídce Vámi zmiňované výsadby v ul. U Výmoly/U Kaberny (polosuché keře) potřebu této změny už nechápu vůbec. Ne vše staré a původní je špatné, pane starosto. S pozdravem Tomáš Gebhart (Vloženo 10.10.2018)

Dobrý den pane Gebharte, 

ani já si nemyslím, že vše staré je automaticky špatné. A proč tedy keříky místo trávy? Je to z jednoduchého důvodu - trávník je nejlevnější na založení, ale nejdražší na údržbu. Může se Vám zdát, že posekat párkrát ročně trávník v Dobročovické ulici je jednoduché, ale když sečtete plochy, o které se musí Technické služby Úvaly starat, dostanete se v součtu téměř k jednomu milionu  Kč ročně.

Z tohoto důvodu se postupně snažíme trávníky nahrazovat ozdobnými travinami, bylinami, keříky atd. Náklady na založení jsou sice větší a máte pravdu, že zejména v prvních třech letech rostliny vyžadují zvýšenou péči, ale potom tyto náklady výrazně klesají. A to není objev Úval, touto cestou jdou i jiná města. 

Plochy, které takto přeměňujeme, jsou navíc vytipovávány zahradním architektem města, odborem životního prostředí a Technickými službami. Takže to není určitě tak, že by se starosta jednoho rána probudil a řekl: tak a zde zlikvidujeme trávník a vysázíme kytičky. 

S pozdravem a přáním hezkého dne

 

Petr Borecký, starosta města, 16.11.2018
Dobrý den, pane starosto, v mém příspěvku nenajdete přímou otázku, ale spíše prosbu. Během rekonstrukce náměstí se manželé Kalčíkovi (prodejci čerstvé zeleniny) museli odstěhovat na méně zajímavé místo k poště. Ani to je neodradilo a 3x v týdnu při jakémkoliv počasí jsme je na tomto místě našli a vždy dobře nakoupili. Nejedná se jen o mou zkušennost, ale i většiny sousedů, kamarádů, maminek ze Slovan, kteří i přes delší vzdálenost pravidelně tento stánek navštěvují. Velice nás mrzí, že se s jejich nabídkou už dále nepočítá na 3 dny v týdnu, ani stání na náměstí,jak to bylo před rekonstrukcí.Každému vyhovuje jiný den a kdyby tu mohli být každý den, bylo by to ideální.Moc děkuji za snahu najít pro ně prostor, který bude vyhovovat občanům i městu.Lenka (Vloženo 03.11.2018)

Dobrý den paní Erlebachová, 

zkoušíme v Úvalech rozjet farmářské trhy, právě proto, aby obyvatelé a návštěvníci Úval měli možnost pestřejšího výběru nejen zeleniny, ale i maloprodukce. 

Pokud se týká manželů Kalčíkových, není to o tom, že s nimi nikdo nepočítá, jenom se musíme dohodnout na nějakém režimu fungování na náměstí, včetně odstavování náklaďáčku atd. Pokud mám správné informace, tak o těchto podmínkách se správním odborem jednají a jsem si jist, že se nějak dohodnou. 

Věřte, že já i mé kolegyně/ kolegové budeme rádi, když se dohoda najde, protože i my na radnici jsme lidé, kteří si rádi nějakou tu čerstvou zeleninu či ovoce nakoupí :-)

S pozdravem a přáním dobrých nákupů na úvalských trzích
 

Petr Borecký, starosta města, 16.11.2018
Níže uvedený dotaz jsem poslal 1.10 2018 a do dnes 4.11.2018 žádná odpověď domnívám se, že se jedná o technickou závadu. Vážený pane starosto Bydlím v Dobročovické 975, Jak jste tam nechal nainstalovat betonové bumbrdlíky, aby se neparkovalo na veřejné zeleni. Z části Vaše jednání chápu, i když praktičtější se mě zdá parkovací záliv. Nicméně očekávám, že se zde začne budovat záhon. Pak se ptám, jak se k braňce dostane: Česká pošta, GLS,DHL atd. a kam s popelnicí v den svozu? Chodník u vchodu braňky je posílen červenou zátěžovou dlažbou, avšak nepokračuje k vozovce, snad až teď se to dotáhne do konce, aby to mělo logiku. Druhý problém: nájezd do vjezdové brány ze směru od fabráku je kolmo napojen k vozovce bez úkosu jako třeba v ulici U Kaberny, domnívám se že by stačilo o 0,5m rozšířit dláždění aby byl umožněn bezpečný vjezd, bez nadjíždění. Jezdíte kolem na elektrokole, takže věřím,že po shlédnutí mě dáte za pravdu. Nebylo by od věci víc dávat přednost účelnost a pak kráse a ne obráceně. Přeji Vám úspěšné volby Štarman (Vloženo 04.11.2018)

Dobrý den pane Štarmane, 

máte pravdu, kolem daného místa jezdím každý den na kole a proto se přiznám, že dotazu moc nerozumím. A proč mu nerozumím? 

5 metrů vedle branky v rovině, ze které máte vstup na chodník, máte vybudovaný široký vjezd na pozemek, a to až k ulici Dobročovická. Na tomto vjezdu bez nejmenších problémů může dodávka pošty, GLS či DHL zastavit a složit svoji zásilku. 

To samé se týká i popelnice. 

Je možné, že mi unikla nějaká zásadní komplikace, proto až příště kolem Vás pojedu, tak není problém, zastavím a nechám si potíž vysvětlit. 

Poznámka na okraj: soudím, že to jak na nás působí prostředí, ve kterém žijeme, neformuje jen jeho čistě utilitární využitelnost, ale také estetika. Jinými slovy, než všude nacpat prostor pro auta, tak je dobré také nechat prostor pro lidi a pro hezké věci, mezi které rozkvetlé rostliny patří. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 16.11.2018

Stránka