Úvaly bez bariérÚvaĺy bez bariér

 

Technická mapa Úval a GeoportálGeoportál

 

Mapa samosprávy - ÚvalyMapa samosprávy

 

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

 

Investiční mapa města

Investiční mapa města

 

Digitální povodňový plán
Povoden

 

Aktuální příjezdy a odjezdy vlakůInformační tabule o odjezdech a příjezdech vlaků

 

Bezpečné Úvaly

Bezpečné Úvaly

 

Aktuální stav hladin vodních toků v Úvalech

Výmola

 

Kamery v ÚvalechÚvaly živě

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Czech POINT

 

facebook

 

posemberi

 

Street Art Úvaly

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 16
DNES: 626
TÝDEN: 2629
CELKEM: 796062

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Stránka

Dobrý den pane starosto, reaguji na téma doprava před školou, na kterou jsem vás emailem upozorňovala 17.10. a který jste si ten den přečetl ale nereagoval....Nějak nerozumí situaci jak je možné, že mezi dětmi jezdí nákladní auta? Nerozumím z jakého důvodu této problematice nevěnujete pozornost třeba takovou jakou věnujete kdejakému převrácenému květináči v Úvalech nebo cibulkám tulipánů. Proč neřídí dopravu policista před školou přímo? Proč není smluvně zajištěna podmínka pohybu nákladních aut u školy až po osmé hodině? Proč jste se tam nešel podívat? Je pěkné, že jste před školou když se osází truhlíky ale jaksi vám to nevyjde když je tam evidentní problém, který by ale mohl při vaší vůli mít řešení. Je to naprosté podcenění situace a i přes upozornění ignorace problému. Když už posíláte děti od drogerie pěšky samotné bez rodičů s tím, že to "snad" zvládnou instruujte řidiče náklaďáků od stavby, aby si zajistili závozníky a ti hlavně při couvání vylezli z auta a zajistili bezpečnost dětí. Děkuji J. Cardová (Vloženo 7. 11. 2017)

Dobrý den paní Cardová,

situaci u školy ani já ani mí kolegové/ kolegyně na radnici vůbec nepodceňujeme. Na náměstí a vůbec na stavby ve městě chodím v rámci svých časových možností často a dopravu u školy s policií se snažíme zajistit pro děti co nejbezpečnější.

V minulém týdnu na místě řídili dopravu dva policisté, se stavbou jsme se dohodli, že mezi 7:30 - 8.00 nebudou u školy jezdit. Věřím tedy, že situace je nyní značně lepší než v době, kdy jste psala svůj dotaz.

Stav na náměstí je nyní komplikovaný tím, že zde probíhají čtyři stavby najednou: dostavba pavilonu TESKO, samotná rekonstrukce náměstí, rekonstrukce radnice a dokončování mostu v Riegrově. Tím nechci omlouvat případné nedostatky.

Pokud se týká mailu ze 17. října - prolétl jsem jej a tzv. zazdil. Je to moje chyba. Omlouvám se Vám.

S pozdravem a těším se, že se třeba potkáme u rozsvěcení vánočního stromu v sobotu 2. prosince :-)

Petr Borecký, starosta města, 20. 11. 2017
Dobrý den pane starosto, Mohla bych vědět na jak dlouho je plánována oprava náměstí?Mam dítě školou povinné a ranní situace na náměstí je katastrofální!Opravdu je nutné mít zákaz vjezdu uz od začátku náměstí?Neni možné, ze by kamiony stavby mezi 7:30 až 8:00 nejezdili a rodiče, kteří musí doprovodil své děti do školy a poté spěchají do práce, zaparkovali před Hospodou Na dobrém Místě?Dnesni ráno bylo naprosto katastrofální a dle mě, úplně zbytečně. (Vloženo 2. 11. 2017)

Dobrý den paní Bajtlerová,

oprava náměstí a Husovy ulice je plánována do 31. října roku 2018. Spodní část náměstí by měla být hotova zhruba do poloviny května, v té době již budou zprovozněné i mosty v Riegrově ulici, takže dopravní situace bude pro dopravu dětí do školy o něco jednodušší.

Pokud se týká současné dopravy na náměstí, chápu, že je to občas složité. Zákaz vjezdu do spodní části náměstí vychází ze schváleného dopravního značení stavby, které je tam takto umístěno především pro bezpečnost jak chodců, pracovníků stavby.

Zkoušeli jsme zejména zpočátku být v omezování dopravy co nejtolerantnější, bohužel část řidičů/ řidiček není schopna pochopit, že při dopravě ve ztížených podmínkách musí být ohleduplní/ ohleduplné i ke svému okolí. Z tohoto důvodu bude městská policie od tohoto týdne dohlížet na zákaz vjezdu do spodní části náměstí podstatně přísněji. Každá stavba bohužel znamená jistá omezení v dopravě po dobu jejího provádění.

Věřím, že děti budou schopné těch 200 metrů od drogerie do školy dojít pěšky. Děti mohou samozřejmě jezdit do školy také autobusem a dojít od nádraží, což samozřejmě k uklidnění dopravy přispěje.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 6. 11. 2017
Dobrý den pane starosto, zajímalo by mě, kdo a proč rozhodl o tom, že po rekonstrukci ulice před nádražím zůstane pouze jediný přechod pro chodce? Navíc přímo před tímto jediným přechodem denně stojí zaparkované autobusy MHD a vytváří tím značně nebezpečnou situaci pro chodce i řidiče. Je s podivem, že tato situace nechává klidnou jak městskou tak státní policii, když se bezpochyby může jednat hned o dva dopravní přestupky. Mají tyto autobusy nějakou výjimku, když zde denně zakrývají dopravní značky a brání v bezpečném přejití ulice? Děkuji za odpověď. Pokorná (Vloženo 3. 11. 2017)

Dobrý den paní Pokorná,

jeden z přechodů pro chodce byl zrušen v souvislosti s prodloužením zastávky pro autobusy u nádraží, protože se vzhledem k navýšení frekvence spojů stávalo, že se autobusy, do kterých lidé nastupovali, nebyly schopné před nádraží vejít.

Pokud se týká autobusů stojících těsně u přechodu pro chodce u hotelu Budka, tak žádnou výjimku nemají a požádám městskou policii, aby se zaměřila na to, že budou parkovat správně.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 6. 11. 2017
Dobry den,rozcililo me, zepo polozeni nove vozovky v Ruske ulici nebyly urovnany rozjezdene travnate plochy a vycisteny pristupy k domum znecistene asfaltem. Ve smlouvach byva ustanoveni o uvedeni do puvodniho stavu pri provadeni rekonstrukci. Tedy osazeni travou, kde byla rozjezdena.Dekuji. Mejstrikova (Vloženo 4. 11. 2017)

Dobrý den paní Mejstříková,

rekonstrukční práce na vozovkách v ulicích na Slovanech nejsou zdaleka dokončeny a zbytky stavebního materiálu budou odvezeny. Taktéž budou dorovnávány krajnice a doseta tráva. Takže to, co vidíte, je mezistav před dokončením stavebních prací.

Musím ale podotknout, že mnohé rozježdění prostoru před rodinnými domy si způsobili sami někteří obyvatelé Ruské ulice, kteří nepochopili, že opravdu není nejlepší nápad zajíždět do trávy a hlíny autem ...

Jinak děkuji za pochvalu a poděkování za nové povrchy ulic, mě a mým kolegům se hned lépe pracuje.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Petr Borecký, starosta města, 6. 11. 2017
Dobrý den pane starosto, chtěla bych se zeptat, zda se letos bude konat, vzhledem k rekonstrukci náměstí, rozsvěcení vánočního stromu a s tím spojené trhy a vystoupení dětí. Děkuji a přeji pěkný den. Kučerková Blanka (Vloženo 17. 10. 2017)

Dobrý den paní Kučerková,

rozsvěcení vánočního stromu, spolu se stánky, zpěvem, jarmarkem a svařákem se bude konat i letos. To by přeci byla škoda, takovou hezkou akci nemít ...

Vzhledem k probíhající rekonstrukci náměstí, ale pár změn bude. Za prvé se bude letos Rozsvěcení vánočního stromu konat v prostoru ulic Husova a místa před drogerií. Za druhé, letos zkusíme udělat tuto akci v SOBOTU 2. prosince. Zde vycházíme z toho, že se na nás poměrně často obraceli lidé s tímto návrhem, tak to zkusíme, jak se to ujme.

Těším se, že se potkáme u stromku nebo svařáku :-) 

Petr Borecký, starosta města, 3. 11. 2017
Dobrý den, nemám již žádnou otázku, jen jsem si pročetla poslední ŽÚ a doufám, že se pan starosta trochu zamyslí (trochu víc) nadsvým jednáním k městu. Jsou na Vás jen samé stížnosti, moc kladů jsem tam nenašla. Není to hezký obrázek pro vedení města. Hlavně co se týče kauzy Koupaliště, i jsem shlédla video, které natočila Jaruška Brokešová. Opravdu si v mnohém protiřečíte a nejste k občanům vůbec otevřený a upřimný. Jemi místních líto, a tak doufám, že uznáte své arogantní jednání a odstoupíte z funkce. Jinak si opravdu budu myslet, to,co simyslí mnozí občané města. (Vloženo 29. 10. 2017)

Dobrý den paní Vernerová,

je mi líto, že na činnosti současného vedení města a mě osobně nevidíte moc kladů. Mrzí mne, že si myslíte, že nejednám s občany otevřeně a upřímně. A ano, také jsem o sobě slyšel, že jsem k občanům arogantní.

Víte, ono by bylo velmi jednoduché dělat v Úvalech samé krásné věci, složité problémy neřešit, vyhýbat se konfliktním tématům a každý rok udělat pár ulic s dovětkem, že na více nejsou peníze ... Věřím, že bych s touto politikou úplně v klidu a bez problémů mohl v Úvalech starostovat třeba dvě volební období za sebou.

Ale proto jsem starostu dělat nešel. Od začátku jsem jasně deklaroval, že toto město spolu s mými kolegy chceme zásadně proměnit. Po mém nástupu jsme radnici občanům otevřeli a i proto jsme byli v roce 2015 oceněni v soutěžei Otevřeno/Zavřeno jako radnice zveřejňující mimořádné množství informací. I proto jsme byli letos (2017) uvedeni jako jedna ze správných radnic v oblasti transparentní samosprávy a jeden z příkladů pro ostatní města v ČR. Nejen to, 23. listopadu bude Úvalům dokonce uděleno ocenění Ekologický Oskar 2017. Myslím, že je to velký posun ve vnímání Úval a jejich pověsti.

Je zcela pochopitelné, že změny, které provádíme, se nelíbí a nemohou líbit všem. Některé změny jsou dokonce vynucené okolnostmi, které vznikly hluboko v minulosti (problémy s územním plánem, technický stav koupaliště). Ale o všem se snažíme s občany diskutovat a všechno jim říkáme na rovinu, byť se jim to třeba nelíbí.

Nevidím proto v současnosti žádný důvod ke svému odstoupení, protože dělám to, co jsem avizoval, že dělat budu. Jestli budu pokračovat jako starosta po roce 2018, to už je jiná otázka. Za prvé si budu muset odpovědět sám pro sebe, jestli má smysl, abych pokračoval. Za druhé, a to především, o tom rozhodnou občané, kteří v Úvalech žijí.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 3. 11. 2017
Dobrý den, je pěkné čepovat si vodu v ohradě s ovečkami u sochy pana Arnošta,jak se mi poštěstilo 31.10, i tak by mě zajímalo, zda po dobu rekonstrukce náměstí nebude "plechová studánka" přesunuta na dopravně dostupnější místo. L.K. (Vloženo 1. 11. 2017)

Dobrý den paní Kokrdová,

stojan s EKOvodou bude dle informací, které mám od našeho odboru investic, v nejbližší době přesunut před objekt městského úřadu na Pražské 276.

S pozdravem a přáním čisté vody,

Petr Borecký, starosta města, 3. 11. 2017
Vážený pane starosto, vím, že jste asi zaplaven prací, dotazy a předvolební kampaní, ale opět se mi nelíbí Vaše odpověď na dotaz, který položil pan Hodboď, ohledně vjezdových karet a věty "na vlastní nebezpečí". Nejprve jsem seděl nad mapami a teď nad zákony a myslím, že Vaše odpověď konsoliduje se zákonem č.13/1997 Sb., §24 odst.4. Jistě by jsem našel odpovědi i v občanském zákoníku. Rozhodně výrazným způsobem omezujete práva majitelů s užíváním svých nemovitostí a to zatím výhledově na dobu 13 měsíců. Jistě by se hodilo, vložit nějaký itinerář prací, aby ho občané mohli sledovat. Za první týden od údajného zahájení prací na první etapě, se ještě nikam nekoplo. Zato majitelé nemovitostí ve třetí etapě se asi nestačí divit, ale to asi budou ti zlobivý, to my asi polezeme okny. (Vloženo 5. 10. 2017)

Dobrý den pane Holcmane,

je mi líto, že Vás má odpověď panu Hodboďovi neuspokojila. Obávám se však, že s kolizí mé odpovědi vůči § 24 odst. 4 zákona o provozu na silničních komunikacích nemáte pravdu. Tento paragraf totiž uvádí, že má být během uzavírky umožněn přístup k sousedním nemovitostem. Přístup ovšem nerovná se příjezd autem, to je zásadní rozdíl.

Pokud se týká harmonogramu prací, tak základní informace jsme již zveřejnili a průběžně je budeme upřesňovat. Jak jste si jistě všiml, tak se maximálně snažíme, aby bylo náměstí po dobu rekonstrukce co nejvíce přístupné.

Myslím, že zájem máme v tomto případě všichni společný - aby rekonstrukce proběhla kvalitně a pokud možno i rychle s co nejmenšími omezeními pro všechny, co se v centru města pohybují.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Petr Borecký, starosta města, 16. 10. 2017
Vážený pane Starosto, můj dotaz se týká výstavby „Úvaly Horoušánky – Anglická čtvrť“, kde je investorem společnost Nanette. Zajímalo by mne, zda a jak se město zajímalo/prověřovalo investora stavby, a s tím spojené potenciální problémy vyplívající např. z potenciálního neplnění smlouvy? Příkladem jsou např. problémy MČ Praha Koloděje (http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/kolodeje-ceka-volebni-repriza-nove-hadky-utoky-a-obzaloby-20150612.html), kdy za společností Nannete stojí stejné osoby – jmenovitě pan Daniel Bezouška. Z čeho plynou mé obavy: Z informací veřejně dostupných informací je jediným společníkem právě pan Daniel Bezouška, firma je několik posledních let ve ztrátě a „zázračně“ navýšila svá aktiva právě v roce 2016 o 2000%!! Díky veřejně dostupným informacím můžeme snadno dohledat, že skrze propojení výše uvedených, spojuje mimo jiné, firmy jako FERREL CZECH, CUBICK CZECH, HAMASTRA, DILLARD, VALASERVICE a další, které se opakují a jsou zmiňovány například i v tzv. případu „Soudce Berka“. Omlouvám za anonymní otázku, ale věřím, že s ohledem na svou bezpečnost a podstatu otázky, to jistě pochopíte. Předem děkuji za odpověď, Starostlivý Občan (Vloženo 11. 10. 2017)

Dobrý den Starostlivý Občane,

vzhledem k tomu, že zázemí společnosti NANETTE s.r.o. nebylo a není zcela průhledné ani městu Úvaly, zapracovali jsme do plánovací smlouvy několik pojistek, které mají zajistit, že tato společnost splní vše, k čemu se v plánovací smlouvě zavázala (sítě, komunikace, chodníky, veřejné osvětlení). I když samozřejmě, žádné právní krytí není nikdy na 100%.

Hodnotit kredibilitu této společnosti mi vůbec nepřísluší a nemohu ani jakýmkoli způsobem za město Úvaly garantovat její závazky vůči soukromým investorům, kteří v lokalitě U Horoušánek od této firmy kupují pozemky. Skutečností je, že investoři budou moci budovat své domy až tehdy, až město Úvaly převezme dobudované sítě a komunikace. Finanční a právní rizika ve vztahu ke společnosti NANETTE, která vyvažují velmi příznivou cenu stavebních pozemků,  si musí soukromí investoři zajistit sami, toto není úlohou ani odpovědností města Úvaly.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 16. 10. 2017
Dobrý den,v hezky zrekonstruované ulici U Výmoly nám zůstaly i po 2 měsících po spravování povrchů hromádky asfaltu,klidně bychom je uklidili, ale je to považováno za nebezpečný odpad:), a dále tu máme takový nešvar, parkuje se v nezpevněných plochách zeleně a podle toho to vypadá, mimochodem nad sítěmi, nešlo by zde vysadit aspoň "levné křoví" bez jakýchkoli povolení? Děkuji M. (Vloženo 16. 10. 2017)

Dobrý den Martine,

na základě Vašeho podnětu jsem požádal Technické služby o odklizení Vámi zmíněných hromádek asfaltu.

Pokud se týká zeleně, tak odbor životního prostředí (paní Renata Stojecová) spolu se zahradním architektem města (Lukáš Štefl) připravují osazovací plán zeleně v této lokalitě. Předpokládáme, že ještě letos na podzim, nejpozději na jaře by měla být lokalita osázena.

Parkování na zeleni je bohužel i o kultunosti - nekulturnosti některých našich spoluobčanů. Zde sázím na rozumnou sousedskou domluvu a věřím, že až dané místo zkultivujeme zelení, tak tam parkovat nebudou.

S pozdravem a přáním hezkých ulic,

Petr Borecký, starosta města, 16. 10. 2017

Stránka