Úvaly bez bariérÚvaĺy bez bariér

 

Technická mapa Úval a GeoportálGeoportál

 

Mapa samosprávy - ÚvalyMapa samosprávy

 

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

Aplikace CityVizor

 

Investiční mapa města

Investiční mapa města

 

Digitální povodňový plán
Povoden

 

Aktuální příjezdy a odjezdy vlakůInformační tabule o odjezdech a příjezdech vlaků

 

Bezpečné Úvaly

Bezpečné Úvaly

 

Aktuální stav hladin vodních toků v Úvalech

Výmola

 

Kamery v ÚvalechÚvaly živě

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Czech POINT

 

facebook

 

posemberi

 

Street Art Úvaly

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 14
DNES: 815
TÝDEN: 2502
CELKEM: 974577

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Stránka

Dobrý den pane starosto, mám na Vás dva dotazy: 1) Uvažuje město osázet minizáhonky v ulici 28.října? Už od zbudování, cca 10 let, v nich roste jen plevel. 2) Kdy bude realizovaná slibovaná regulace parkování v ulicích okolo nádraží? Jiráskova ulice už je po rekonstrukci a parkoviště u nádraží je v provozu, což jak jste naposledy zmiňoval, byla poslední překážka k realizaci. Děkuji (Vloženo 10.04.2018)

Dobrý den paní Kučerková, 

omlouvám se, že jste musela na odpověď na Váš dotaz čekat přes měsíc. Přiznávám se bez mučení, že jsem jej přehlédl ... 

A teď k samotným otázkám: 

1) ano, plánujeme osázet tyto záhonky, je to dokonce i již zadáno zahradnické firmě. Bohužel pracovní tempo dané firmy není takové, jaké jsme si představovali, ale během letoška to určitě /pevně tomu věřím/ bude. 
2) regulace parkování je složitá záležitost. V současné době nám Dopravní fakulta ČVUT zpracovává návrh regulace parkování v celé oblasti nádraží a dolního Úvaláku, už jen proto, aby se řidiči parkujících aut nepřesunuli o dvě ulice dál. Cestujícím vlakem je navíc potřeba nabídnout nějakou alternativu k autům (posílení hromadné dopravy, vybudování parkování pro kola atd.) Můj osobní názor je, že k regulaci parkování nedojde dříve než v roce 2019.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 23.05.2018
Dobrý den, jen jsem chtěla poprosit budoucího pana ředitele Kunce, zda by nemohl opravit chyby ve své vizi vystavené na stránkách města. Například „si ověřeil“ na „si ověřil“ nebo „zísat peníze“ na „získat peníze“. Děkuji. J. Vančurová (Vloženo 12.04.2018)

Dobrý den paní Vančurová, 

tyto překlepy jsou jistě nemilé. Panu Kuncovi jsem Vaši informaci předal. 

S pozdravem, 

Petr Borecký, starosta města, 23.05.2018
Dobrý den,v květnovém Životě Úval,že bude od 15.10 do 21.10 Návštěva legiovlaku v Úvalech na nádraží ČD. Organizování exurzí,beseda se žáky ZŠ Škvorec a Úvaly. MOhu se tedy zeptat, zda-li tento vlak bude i pro veřejnost,nebo pouze pro žáky ZŠ. Rád bych se do něho podíval.Mohu se dále zeptat,zda-li je v Plánu v Úvalech na nádraží i Výstava Prezidentského vlaku a Masarykův salóní vůz. Děkuji, Zdeněk B. (Vloženo 09.05.2018)

Dobrý den Zdeňku, 

legiovlak bude dle mých informací volně přístupný pro veřejnost, nejen pro žáky ZŠ. Prezidentský vlak a Masarykův salónní vůz v Úvalech bohužel nebudou. 

S pozdravem a oslavám republiky zdar!

Petr Borecký, starosta města, 23.05.2018
Dobrý den pane starosto, mám dotaz k zavedení elektřiny do země v Pařezině. V prosinci jste mi na tento dotaz odpověděl, že se týká i ulice Grégrova, ale v územní plánu ani v informacích na webu uvedená ulice není zahrnuta. Jak to tedy je? Děkuji za informaci S pozdravem Ing. Blanka Tupá (Vloženo 14.05.2018)

Dobrý den paní Tupá, 

v horní ulice Grégrova je pozemek přes celou šířku ulice a chodníku, který se nám ani přes usilovnou snahu nepodařilo odkoupit od soukromého vlastníka. A bohužel, ani ČEZu se nepodařilo (dle informací, které mám od nich) dojednat uložení kabelů do tohoto pozemku. Z tohoto důvodu se do ulice Grégrova teď zasahovat nebude, byť bych byl rád, kdyby tomu bylo naopak. 

S pozdravem

Petr Borecký, starosta města, 23.05.2018
Dobrý den jen by mě zajímalo jestli u toho nového nákupního střediska plánujete i zastávku autobusu, protože jinak je to pro normální lidi nakupní centrum na nic. A jedno zamyšlení. Někde jsem četl že nechcete aby Úvaly byly jako noclehárna, ale na druhou stranu tu prostě nic není kam jít za zábavou. akorát koupaliště a to nefunguje. Nehledě na to že systém dopravy o víkendech znemožnuje lidem z okolních obcí sem jezdit. autobus 4x za den to je jak někde kde dávají lišky dobrou noc. Hezký den (Vloženo 20.05.2018)

Dobrý den pane Málku, 

autobusová zastávka je u nákupního centra navrhována - právě proto, aby bylo centrum dostupné i pro lidi, kteří třeba nemohou nebo nechtějí jezdit autem. 

Co se týká Vaší druhé připomínky, tak přemýšlím, jestli oba žijeme ve stejném městě. Čarodějnice s koncertem, oslavy 30 let MDDM, Highland games, hudební čtvrtky na Dobrém místě, oslavy Dne dětí, Podlipanské hudební slavnosti, Jarní setkání Big bandů v Pětašedesátce, od června pravidelné letní kino, každý týden nějaká akce od MDDM nebo kulturní komise atd. Na to, že Úvaly nejsou zase až tak velké město, se toho zde děje docela dost. 

Mnoho z výše uvedených aktivit zajišťují občané Úval za podpory města. Pokud tedy máte pocit, že je těch akcí málo, vůbec nic nebrání tomu, abyste nějakou akci pro lidi dal dohromady, město Vás v tom rádo podpoří. 

Poslední Vaše připomínka se týkala nízké frekvence autobusových spojů o víkendu. Odpověď na tuto otázku má dvě roviny. Tou první je rovina reálného využití - skutečností prostě je, že o víkendu je poptávka po veřejné dopravě výrazně nižší než ve všední den je otázka, jestli má smysl, aby jezdily spoje, ve kterých se vezou 1 - 2 lidé. Tou druhou rovinou je, že víkendové spoje nezahrnuje Středočeský kraj do tzv. základní dopravní obslužnosti. Náklady na provoz takových spojů potom platí obce a města, kterými daná linka projíždí a zde se potom bavíme částkách v řádu statisíců až jednotek milionů, které by jednotlivé obce musely doplácet. V nejbližší době tedy nevidím reálně, že by se spoje o víkendech nějak výrazně posilovaly. 

S pozdravem a přáním, aby bylo v Úvalech stále co dělat,

Petr Borecký, starosta města, 23.05.2018
Vážený pane starosto. Jsem velmi rád, že město investuje do prostor pro děti a na řadě míst jsou k dispozici pěkně vybavená dětská hřiště. Můj dotaz směřuje k otvírací době dětského hřiště mezi Palackého a Rašínovou ulicí. Je zde možnost posunout zavírací dobu v dubnu a květnu na 19:00, obdobně jako je v letních měsících. Stávající čas uzavření dosti limituje návštěvu hřiště po návratu dítěte ze školky. V praxi není rozdíl mezi květnem a červnem a nevím, co je důvod omezovat návštěvu hřiště v těchto měsících Děkuji, Zdeněk J. (Vloženo 05.04.2018)

Dobrý den pane Jiráku,

otevírací doba hřiště v Rašínově ulici je kompromisem mezi požadavky rodičů s dětmi, kteří by byli rádi za co nejdelší otevírací dobu a vlastníky nemovitostí, jejichž zahrady se hřištěm sousedí a kteří mají zájem přesně opačný.

Z tohoto důvodu změnu otevírací doby v nejbližší době neplánujeme.

S pozdravem a přáním hezkých dnů,

Petr Borecký, starosta města, 04.05.2018
Zdravím, můj koment nebyl k pokutování městskou policií ale penalizací za nedodržení smlouvy mezi městem a stavbou. Jeden brigádník u školy vám dodržování smlouvy zajistí. Budete tomu chtít věřit dokud nebude přejeté dítě? Asi ano, zdá se, z vaší odpovědi.. po kolikáté už (Vloženo 09.04.2018)

Dobrý den paní Cardová,

odpovídám trochu se zpožděním, ale myslím, že situace na stavbě je nyní v tomto ohledu výrazně lepší, než byla. Nikdo nemá zájem na přejetých dětech, ani stavba samotná.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 04.05.2018
Dobrý den, pane starosto, ráda bych se zeptala zda víte jaký je už čtvrtým měsícem rok. Včera ve večerních hodinách nám přišlo oznámení o výkopových pracích v naší ulici s tím, že chceme-li znát bližší informace o pokládce optických chrániček máme se setkat s jakýmsi panem Borovičkou 30.8.2017 na rohu ulic K Hájovně a Lesní. Tak bližší info bychom rádi, ale už to jaksi nestihneme, že. Mimochodem lístek jsme vytáhli ze schránky dnes kolem 11. hodiny dopoledne a to už byla celá ulice beznadějně rozkopaná a objednaný materiál na zateplení domu jsme museli poslat zpět... Takže díky za včasné upozornění.JT (Vloženo 10.04.2018)

Dobrý den paní Teubnerová,

jsme jenom lidi, pan Borovička si za svůj omyl v datu posypal hlavu popelem a pokud vím, tak se Vám i omluvil. Omlouvám se Vám i já, věřím, že nyní je již vše v pořádku.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 04.05.2018
Ano ta paní stěžovatelka má pravdu. To není nepohodlí při stavbě, ale přímo hazard. Denně desítky maminek s dětmi, dokonce s kočárky, nerespektují značení stavby. Odstraňují ploty a trhají značící pásky, jen pro své vlastní pohodlí a lenost ujít pár kroků na víc. Nemluvě o vjíždění do dětí svými vozy. Stavba má určitý harmonogram a podle něj, je třeba pracovat. Ano mohl by být vytvořen koridor z plotu pro chůzi dětí, ale proč nadáváte řidiči, který musí navozit materiál v určitou hodinu? MP by spíše měla pokutovat ty desítky matek za hazard se zdravím svých dětí. Sama každá z nich, by pro lenost vjela nejlépe až do třídy. Ty by jste měli spíše pokutovat, jejich parkování, nerespektování dopravních značek a porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích. (Vloženo 15.04.2018)

Dobrý den pane Holcmane,

co k tomu dodat? Máte v tom samozřejmě také velký kus pravdy. Je to vše o vzájemné ohleduplnosti a pochopení. A je bohužel i pravda, že ne všem z nás se těchto vlastností dostává.

My se pořád snažíme vyhýbat cestě represí, snažíme se o rozumnou domluvu, a to jak s řidiči aut, tak se stavbou. Myslím, že postupně si to sedá a nějak tu stavbu společně všichni zvládneme.

S pozdravem,

 

Petr Borecký, starosta města, 04.05.2018
Dobrý den pane starosto, slyšela jsem nedávno v rádiu informaci, že se bude v Jirenské ulici v Úvalech stavět obchodní ( nákupní ) centrum a mělo by být do roka hotové. Kolegyně vpráci mi říkala, že tu samou informaci slyšela také, ale na jiné rozhlasové stanici. Ráda bych tedy věděla, zda je to pravda, protože na stránkách města jsem nic takového nenašla - bylo by to naprosto skvělé, protože nakupování v Úvalech je opravdu dost špatné.... Děkuji za Vaši (doufám příznivou ) odpověď a přeji hezký den, Hana Chocholoušová (Vloženo 17.04.2018)

Dobrý den paní Chocholoušová,

ano, tato informace je pravdivá, dokonce tato informace je i na webových stránkách města a nalézt ji můžete zde: mesto/rozvoj-a-projekty-mesta/nova-vystavba-a-investice/developerske-zamery-a-projekty/pripravovane-projekty/?more=882#msg882

Celý projekt však podléhá ještě schválení zastupitelstvem a dořešení dopravy ve zvoleném místě.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 04.05.2018

Stránka