Úvaly - město v zeleni

„Junior města Úvaly”

Pravidla pro ocenění „Junior města Úvaly” ke stažení zde
Nominační formulář ke stažení zde

________________________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2023 se stal Richard Vašek

Na akci Rozsvícení vánočního stromu bylo již tradičně předáváno ocenění Junior města Úvaly.  Pro rok 2023 získal ocenění Richard Vašek za vynikající výsledky v oblasti sportu.
Richard se věnuje karate minimálně 10 let a patří mezi výrazné talenty klubu Sport Úvaly z.s. Je mistrem republiky 2022, letos byl zařazen do juniorské reprezentace Českého svazu karate JKA. V dubnu na svém prvním reprezentačním výjezdu obsadil druhé místo v kata juniorech a současně se svými klubovými kolegy druhé místo v kata týmech juniorů na mistrovství Evropy JKA 2023. Svou formu pak potvrdil i na zářijovém světovém šampionátu WSKA, kde společně se svými týmovými kolegy obsadili druhé místo v kata týmu.
Přejeme mu mnoho dalších sportovních úspěchů.

________________________________________________________________________________

Ocenění Junior města Úvaly za rok 2022 získal Vasilij Ploc

 

Vasilij dlouhodobě plave za potápěčský klub mládeže MODRÁ HVĚZDA Praha p.s. Plave s monoploutví a klasickými ploutvemi, zabývá se i rychlostním potápěním. Jje absolutním vítězem Českého poháru v distančním ploutvovém plavání na volné vodě v letech 2017, 2018, 2019 a 2021 ve své kategorii, jedenáctinásobný mistr České republiky v ploutvovém plavání a rychlostním potápění, získal třikrát český rekord v rychlostních tabulkách. Úspěchy slaví i v mezinárodních závodech, byl první ve své věkové kategorii a celkově pátý na Plaveckém Maratonu – Pula, Chorvatsko. Byl nejmladším účastníkem Světového poháru juniorů v Egeru – nejlepší umístění měl 6.místo. V roce 2022 reprezentoval ČR na Mistrovství světa na volné vodě v Viverone v Itálii a vybojoval 8.místo na distanci 1 km s monoploutví v kategorii juniorů. Pravidelně se účastní plaveckých maratonů, v Chorvatsku získal 1. místo ve své věkové kategorii, letos vybojoval i stříbro v kategorii dospělých. Reprezentoval ČR v několika kolech Světového poháru, které se konaly v bazénech v Maďarsku, Itálii a Německu. Proplaval se do finále Světového poháru, které se konalo na konci října 2022 v Polsku v Poznani a vybojoval stříbrnou medaili na distanci 400m v monoploutvi a bronzovou medaili na 800m v monoploutvi. Je několikanásobným mistrem ČR v roce 2022. Ocenění mu bylo předáno na akci Rozsvícení vánočního stromu.

_________________________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2021 se stala Anna Jiřičková

Zastupitelstvo města na svém jednání dne 18.11.2021 udělilo ocenění Junior města Úvaly za rok 2021 Anně Jiřičkové. Anna  hraje na klavír a na všechny druhy zobcových fléten. Zpívá v pěveckém sboru Jiřičky, k posledním úspěchům sboru patří tři Zlatá pásma na mezinárodní soutěži Canco Meditarrania ve Španělsku v září 2019 a Zlaté pásmo a absolutní vítězství na Mezinárodním festivalu dětských a mládežnických pěveckých sborů. Kromě jiného jí baví matematika, je úspěšnou účastnicí několika matematických soutěží v rámci Prahy.  Ocenění jí bylo předáno na veřejném zasedání zastupitelstva města dne 16.12.2021.
___________________________________________________________________________

Ocenění Junior města Úvaly za rok 2020 získal kolektiv CANSAT Úvaláci

Zastupitelstvo města na svém jednání dne 12.11.2020 udělilo ocenění Junior města Úvaly za rok 2020 kolektivu CANSAT Úvaláci za vynikající výsledky v oblasti vědy a reprezentaci města na výjimečné úrovni. Jedná se o kroužek CANSAT z Městského domu dětí a mládeže Úvaly, jehož členy jsou Matěj Ira, Adam Bayer, Tomáš Roj a Marek Fík. Tento kolektiv se zúčastnil soutěže vlastního vesmírného projektu pod záštitou ESERO – výroba vlastní družice, která musí splnit jasně dané parametry a má vymyšlenou sekundární misi. V lednu 2020 se kluci zúčastnili semifinále soutěže, probojovali se do národního finále, které se konalo v Brně 25-26.8.2020. Tým zde skvěle reprezentoval město Úvaly, jejich mise zaujala jak Českou televizi, tak Český rozhlas. Neobsadili sice první příčky, skončili na šestém místě, což však v jejich věku a mezi ostatními středoškoláky není rozhodně ostuda.  Ocenění bylo klukům slavnostně předáno za přítomnosti jejich kouče a technického poradce Pavla Sýkory a jejich rodičů na veřejném zasedání zastupitelstva města dne 3.12.2020.

Přejeme jim mnoho dalších úspěchů nejen v této oblasti, ale i ve studiu a v soukromém životě.
__________________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2019 se stala Magdalena Havlíková

Na akci Rozsvícení vánočního stromu bylo již tradičně předáváno ocenění Junior města Úvaly.  Pro rok 2019 získala ocenění Magdalena Havlíková za vynikající výsledky v oblasti sportu. Magdalena se věnuje karate a plavání, v obou sportovních disciplínách dosahuje úspěchů. Na Mistrovství Evropy v karate  se ve své věkové kategorii  umístila na prvním místě jak v kata, tak i v kumite. V plavání se pravidelně umístuje na 1. až 3. místě v krajských soutěžích.

Přejeme jí mnoho dalších sportovních úspěchů
_________________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2018 se stala Adéla Doležalová

Pro rok 2018 získala ocenění „Junior města Úvaly” Adéla Doležalová za vynikající výsledky ve společenském tanci, ke slavnostnímu předání došlo na XIX. Městském plese. Adéla tančí od 5 let latinskoamerické i standardní tance, má vytančenou nejvyšší třídu v dané věkové kategorii, nominovala se na Mistrovství ČR v obou disciplínách. Reprezentuje ČR na zahraničních soutěžích, získala 20 zlatých medailí, 22 stříbrných a 26 bronzových. 

Přejeme jí mnoho dalších sportovních úspěchů.
________________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2017 se stala Nicole Matoušová

Již se stalo tradicí, že se na akci Rozsvícení vánočního stromu předává ocenění  „Junior města Úvaly”. Pro rok 2017 toto ocenění získala Nicole Matoušová za vynikající výsledky v oblasti kultury – zpěv.  Nicole je velmi nadaná dívka, která na sobě usilovně pracuje. Do loňského školního roku byla žákyní základní školy v Úvalech,  pěvecky ji vedla p. uč. MgA. Věra Trojanová, nyní je studentkou Pražské konzervatoře. Její pěvecký projev je intonačně čistý, má krásnou barvu hlasu, její projev je velmi kultivovaný a vyzrálý. Účastnila se několika soutěží, ve kterých získala vždy 1. místo. Při různých příležitostech reprezentuje naše město a doufáme, že bude reprezentovat i v budoucnu.

Přejeme jí mnoho dalších úspěchů ve studiu i v profesním a soukromém životě.
_______________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2016 se stal Břetislav Hájek

Na akci Rozsvícení vánočního stromu bylo již tradičně předáváno ocenění Junior města Úvaly.  Pro rok 2016 získal ocenění Břetislav Hájek za mimořádný úspěch v oblasti vědy a techniky – vynikající umístění v soutěži Google Code-in.
Letošní soutěže ve vývoji neziskových počítačových programů se zúčastnilo 980 studentů ze 65 zemí, sedmnáctiletý Břetislav, student gymnázia v Českém Brodě získal hlavní cenu a jako jeden ze dvou nejúspěšnějších řešitelů a nejlepší zástupce Evropy, kteří nejvíce přispěli k vývoji softwaru byl pozván na stáž do hlavního sídla společnosti Google do San Franciska.

Přejeme mu mnoho dalších úspěchů ve studiu i v soukromém životě.
________________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2015 se stala Sára Konečná

Na akci Rozsvícení vánočního stromu bylo již tradičně předáváno ocenění Junior města Úvaly.  Pro rok 2015 získala ocenění Sára Konečná za vynikající výsledky v oblasti sportu – karate. Jedenáctiletá Sára je členkou Karate sport Úvaly, v květnu 2015 vybojovala 1. místo  na Mistrovství Evropy JKA – kata ve své kategorii a zároveň získala 3. místo v kumite. Kromě toho, že je mistryní Evropy dosahuje dlouhodobě výborných výsledků v národních soutěžích (všechny výsledky zveřejněny na www.sportuvaly.cz).

Přejeme jí mnoho dalších sportovních úspěchů.
________________________________________________________________________