Co jsme zvládli a co nás čeká vysázet v Úvalech na podzim 2021

Tak se nám sezóna již pomaloučku přehupuje do klidového období a my se můžeme v Úvalech pochlubit, co jsme zase zvládli a na čem ještě pracujeme. Povedlo se nám rozveselit ulici Škvoreckou od semaforu k viaduktu o kvetoucí keře a růže a nemalé zákoutí u Penny pod sakurami jsme oživili ve stejném duchu. Do levandulí, růží a spousty kvetoucích keřů jsme oblékli také ulici Na Spojce. Vše se nám před očima rozprostřelo rukama společnosti Realizace zeleně Dřevčice s.r.o. Pan Drsek se nám mezitím zasloužil o postupné rozkvétání ulice Erbenova.

A co nás čeká nyní? Rada města nám schválila zkrášlení prostoru před poliklinikou, na kterou se vrhne s podzimní výsadbou společnost Bonsoft s.r.o. Rozvinou se nám tu nejen květy růží a hortenzií, ale zavoní nám tu levandule, dobromysl a šalvěj. Tak věříme, že nám to prospěje ke zdraví nejen tělesnému, ale i duševnímu.

Trochu jsme řádili v Parku Josefa Nachlingera a se společností JIB s.r.o. zkulturňovali výsadbu z dotací.  Do parku jsme přidali pro druhovou pestrost i pár dalších stromů, jako jsou habry, babyky, kaštany a platan. Snad nám vydrží i pro naše děti.

Trochu si s námi zahrává počasí, a tak se bohužel stalo, že nám popadalo nejen v lese pár větviček, větví a nakonec i celých stromů a polámalo nám tak rekreační vybavení pro veřejnost. Vše je ale již na dobré cestě a díky pracovitým lidem bude zase vše tak, jak má být. Doufáme, že ani vám poryvy větru nezpůsobily větší škody.

A na čem pracujeme pro nejbližší budoucnost? Čeká nás podzim a sním spojená výsadba nových stromů za ty, které od jara uschly v remízkách, v parcích, na náměstí, stromořadích i jednotlivě v ulicích i mimo ně. Také chceme z nudné šedi vytáhnout Slovany, Radlickou čtvrť a všechny kousky Úval, kde Technické služby řádí a opravují ulice. Pozvedneme bydlení v těchto částech na skutečně kulturní úroveň, a to i včetně organizovaného sjednoceného parkování. Hned se nám pojede do těchto míst radostněji, když po cestě projedeme rozkvetlými keři plných motýlů, čmeláků a včelek. A právě TOTO i přes toho trochu remcání ze všech stran přeci jen stojí za to.