Mateřská škola v Úvalech znovu v provozu od 4.5.2020

Rada města Úvaly dnes na svém jednání po konzultaci s ředitelkou mateřské školy rozhodla o znovuotevření školky ode dne 4.5.2020.

Po dohodě s paní ředitelkou byla zároveň stanovena následující pravidla:

1. docházka do školky je plně dobrovolná a to i u předškoláků
  2. rodičům dětí, kteří se rozhodnou své dítě do školky nedávat, nebude za měsíce květen a červen účtováno školné
  3. s ohledem na skutečnost, že o docházku do školky projevili zájem rodiče cca 80 dětí, bude školka v režimu “prázdninového” provozu – , tzn. kolektivy budou do 15 dětí, budou slučovány třídy (pedagogický sbor se bude snažit slučování provádět tak, aby se děti znaly)
  4. děti budou muset dle podmínek stanovených MŠMT nosit roušky, tzn. bez roušky nebude dítě do školky přijato.
  5. prostory školky budou pravidelně uklízeny a dezinfikovány

Podmínky pro provoz školky mohou být ještě upraveny na základě aktualizovaných nařízení od ministerstva školství a ministerstva zdravotnictví.

Pravidelně aktualizované informace najdete na webových stránkách školky.

• Chtěl bych se zeptat, jestli všichni zájemci ví, že budou povinné roušky.
    Vím, že to není výmysl města, ale je to nebetyčná bl.ost!
    Je možné napsat kontakt na úředníka, který to vymyslel? Třeba když mu napíše víc lidí, s tím,že asi v životě neviděl dítě, tak svůj názor změní

• V době kdy Město ÚValy dávalo průzkum zájmu o otevření školky od 4.5. bylo uváděno bez rousek tak si myslím že by nebylo od věci udělat průzkum zájmu znova.