Město koupilo od Českých drah parkoviště u nádraží

Někdy od roku 2006 se datuje snaha města získat pozemky pod současnou parkovací plochou do vlastnictví města. Toto úsilí provázely naprosto neskutečné problémy a potíže – a především, ze strany státu byla pro město podpora nulová, ze strany Středočeského kraje pak spíše jen slovní … Ale všechny problémy se podařilo po dlouhých 14 letech překonat.

Město Úvaly a České dráhy v těchto dnech podepsaly smlouvu, kterou město tyto pozemky kupuje za 5,8 mil. Kč. Již před 3 roky se podařilo Úvalům odkoupit objekt bývalého nádraží.

Městu se tak konečně otevírá možnost dokončit rekonstrukci okolí úvalského nádraží – vybudovat nový autobusový terminál, zcivilizovat stávající parkoviště a zavést systém do parkování u/ okolo nádraží.

Další milník v proměně města je tak za námi.

Jaké budou další kroky? A to ještě letos?

• oslovíme architekty, aby pro město připravili projekt terminálu bus/auto/kolo/vlak
  • zavedeme parkovací systém u/okolo nádraží
  • zřídíme zabezpečené parkování pro kola, aby se zejména majitelé dražších kol nemuseli bát, jestli svá kola po návratu do Úval najdou na svém místě