Nízkoenergetické domy U Klánovického lesa

Developerský projekt nízkoenergetických domů u Klánovického lesa se nachází na západním okraji města Úval v lokalitě zvané Výpustek.

Název projektu – developerského záměru Nízkoenergetické domy U Klánovického lesa

17 RD,  24 ŘRD a 6 dvojdomů ( celkem 53 bytových jednotek )

Developer CENSEO, s.r.o.
Kdy a jak schválen Územní rozhodnutí, kterým byly umístěny domy, inženýrské sítě a komunikace bylo vydáno stavebním úřadem města Úvaly, nabylo právní moci v polovině roku 2010.

Stavba rodinných domů, inženýrských sítí a komunikací byla povolena certifikátem autorizovaného inspektora podle stavebního zákona v polovině roku 2011.

Předpokládaný termín dokončení Etapizace projektu:

I.etapa jaro 2014
II. etapa podzim 2014
Stručný popis
Developerský projekt Nízkoenergetických
Domů u Klánovického lesa se skládá ze
čtyř sekcí dvoupodlažních zděných rodinných
domů a páté sekce zasíťovaných
parcel, které jsou určeny pro individuální
výstavbu rodinných domů.
Projekt se nachází na okraji města Úval, v klidném místě, které je vzdáleno sotva 5 minut chůze od Klánovického lesa, největšího
pražského lesoparku, a 10 minut chůze od vlakového nádraží, odkud se už za 25 minut dopravíte do středu Prahy.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, typ zástavby, počet BJ, popis lokality, zajímavosti lokality, … …)
Snahou architekta projektu Zelené Úvaly bylo nenarušit charakter lokality, zachovat ráz okolní nízkopodlažní vilové zástavby
a navrhnout účelné nízkoenergetické modely domů s moderním designem.
Projekt nabízí 4 základní typové řady bydlení – 24 řadových rodinných domů a 6 dvojdomů.
Hlavní předností lokality je existence největšího pražského lesoparku Klánovického lesa s jeho procházkovými trasami, stezkami pro cyklisty v létě a běžeckými tratěmi v zimě.
Výbornou dopravní dostupnost s centrem hlavního města zajišťuje především železniční trať Praha–Kolín. Z nádraží v Úvalech se moderními soupravami City Elefant dostanete za 25 minut do středu
Prahy (Masarykovo nádraží, Hlavní nádraží nebo Smíchovské nádraží) ke stanicím metra B a C. V ranních a odpoledních špičkách jsou intervaly mezi jednotlivými spoji 15 minut. K dopravě do hlavního města lze rovněž využít autobusovou linku č. 304 Pražské
integrované dopravy (PID), kterou se dopravíte za 30 minut ke stanici metra trasy B Černý Most.
V okolí stanice najdete široké zázemí obchodů a služeb četných supermarketů a hlavně nákupního a zábavního Centra Černý Most.
Snadná dopravní dosažitelnost komfortu, který nabízí velkoměsto, však v mnoha případech není nutná, protože Úvaly jsou známé solidní občanskou vybaveností a v docházkové vzdálenosti od
lokality se nacházejí pro rodiny tak potřebná zařízení, jako jsou mateřská a základní škola či zdravotní středisko.
Rozpracovanost
Domy první etapy jsou připraveny pro výběr standardního vybavení klientem (podlahy, dveře, obklady, zařizovací předměty), po provedení výběru bude dům dokončen do šesti týdnů.
Domy druhé etapy jsou rozestavěny v hrubě stavbě a práce na nich budou pokračovat až do fáze před výběrem standardního vybavení, které si určí vždy jeho budoucí majitel.
Další dokumenty – fotodokumentace,propagační letáky, odkazy na server