Úvaly - město v zeleni

Ptáte se starosty

Téma: Ostatní

Dobrý den pane starosto Borecký,
v ŽÚ jste se zmiňoval ,že již nebudete kandidovat na starostu města, mám prosím dotaz, budete kandidovat alespoň na jiný post zastupitelstva či nikoliv.


A dále mám prosím dotaz,jak to vypadá s posunutím zastávky Úvaly,Slovany (směr Škvorec) blíže k Bille. Proč by zastávka nemohla být jak je před přechodem zábradlí a za ním ten travnatý výklenek místo něho by se zde mohl udělat zastávkový záliv a do něho umístit zastávku. Vždyť v Praze je běžné,že před křižovatkou a přechodem je zastávka,tak proč by to nešlo i tady v Úvalech ?? Je zajímavé,že k nádraží nebylo problém zastávku vybudovat přímo v jízdním pruhu za křižovatkou a na Škvorec je to takový problém,když by byla v zálivu,tak by snad nikomu nevadila a autobus by nepřekážel.
Smířili bychom se i když by se z toho stala světelná křižovatka,ale ať je tady ta zastávka. Od 1.9 by zde měly začít jezdit dvě linky což je supér.
Jen doufám,že upravíte JŘ tak,aby o víkendu se udělal 60 min.interval sem na Slovany tj.obě linky by se v hodinovém intervalu střídaly tj.od nádraží by od 7:28 do 22:28 jezdily autobusy vždy ve xx:28 výjmkou by byl poslední autobus,který by jel 0:03 a odtuď k nádraží by jezdily stejně xx:58 ,nebo pokuď by nešlo obratově tak taky ve xx:28
Děkuji mnohokrát
Zahradník

Odpověď:

Petr Borecký, starosta města, 29.7.2022

Dobrý den pane Zahradníku, na Vaši první otázku odpovídám, že nekandiduji vůbec, tedy mne na žádné kandidátce do úvalského zastupitelstva nenajdete. Co se týká druhé otázky, s posunutím zastávky k Bille počítáme, ale jednáme ještě s ROPID/ IDSK, aby zůstala zachována i první zastávka u hospody na Slovanech. Pokud se týká jízdních řádů, tak vše je též otázka peněz a v současné době je veřejná doprava ve Středočeském kraji v tak obrovských ztrátách (jen letos bude kvůli drahým energiím a palivu potřeba dodat přes 620 mil. Kč), že to nevidím v nejbližší době jako reálné. S pozdravem