Úvaly - město v zeleni

Otevření přírodního centra pro cyklisty a běžce

Rádi bychom Vás pozvali na otevření cyklocentra Šemberské stezky, konané 18.4. od 13:00. Jedná se o tzv. singltrek – cesta s přírodním povrchem zařízlá do svahu, která mění směr a sklon a spolu s klopenými zatáčkami se stává zábavou pro všechny. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětim tak i zkušení bikeři. Letos se otevírá první fáze projektu, tedy 3 stezky od nejlehčí po nejtěžší a jedna stoupající stezka, v celkové délce 5 km. Do budoucna je v plánu pokračovat a vybudovat centrum jako je např. Singltrail pod Smrkem nebo Rychlebské stezky. Časem by také mělo být hotové zázemí, kde bude možné půjčit si kolo, dát si něco na zub nebo se přihlásit na kurz techniky jízdy na kole.

V plánu je také vybudovat centrum pro terénní běh a maraton jehož součástí by měl být i lesní běžecký ovál s délkou 400 m.

Na otevírací akci bude kromě programu a trialové show i nějaké občerstvení a možnost podpořit stezky koupí náramku. Hlavně půjde ale o ježdění.  Další informace najdete na facebookových stránkách Šemberské stezky https://www.facebook.com/groups/186242269256764/?ref=br_rs a více podrobnosti, včetně programu, pod událostí Otevření Šemberských stezek https://www.facebook.com/events/769308780259031/  Nebo na stránkách semberskestezky.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name