Úvaly - město v zeleni

Svazková škola Povýmolí zahájí od 1.9.2022 provoz

Dnes se sešli v prostorách Svazkové základní školy Povýmolí v Jirnech starostové a starostky/ místostarostky obcí ze svazku (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Hradešín a Přišimasy), aby si v doprovodu paní ředitelky Michaely Nilsson Marečkové prohlédli nově rekonstruované prostory školy. Objekt máme za velmi vstřícných podmínek (240 000 Kč ročně) pronajatý od obce Jirny.

Škola zahájí 1.9.2022 dvěma prvními třídami – v jedné budou děti z obcí ze svazku, v druhé budou děti ukrajinské. Pro část předmětů se budou děti z obou tříd promíchávat, zejména aby se odstraňovala kulturní a jazyková bariéra.

V dalších ročnících již počítáme s tím, že by třídy byly smíšené jak bude postupovat integrace ukrajinských dětí.

Kapacita školy je nastavena tak, že bude postačující pro další 4 roky a do té doby by se měla otevřít nová budova svazkové základní školy v Úvalech na Hostíně.

Od 1.9.2022 pak budou protaženy školní linky busu 423 až do Jiren, u busu 391 bude zřízen garantovaný přestup u úvalského nádraží.

Díky tomu, že se nám podařilo školu od 1.9. otevřít, jsme schopni přijmout jak všechny naše děti z mikroregionu, tak se postarat o děti ukrajinské. Nedocházelo tak k losování dětí do prvních tříd jako například v Českém Brodě a nejsme na tom s kapacitami školních zařízení tak tragicky jako v jiných oblastech v okolí Prahy.

Paralelně s otevřením svazkové školy Povýmolí pokračuje příprava výstavby nové školy, v současné době je v běhu výběrové řízení na projektanta dokumentace pro stavební povolení.

Chtěl bych zde poděkovat všem kolegyním starostkám/ místostarostkám a kolegům starostům, kteří na projektu již několik let pracují a kolegyni Janě Svatošové, která projekt vede a koordinuje.

Petr Borecký, starosta města

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name