Úhyn ryb ve Škvoreckém potoku

V neděli dne 21.8.2022 v dopoledních hodinách bylo město Úvaly informováno Hasičským záchranným sborem ČR a následně i Českým rybářským svazem, organizací Úvaly o nestandardním vysokém úhynu ryb na Škvoreckém potoku a Horním Úvalském rybníku.
Pan místostarosta Josef Polák osobně prověřoval skutečnosti na místě v terénu.
Dle dostupných informací z neděle došlo zatím k úhynu cca 150 kg ryb. Příčina a důvody úhynu nejsou zatím přesně specifikované. Na místě událostí byla přítomna i Policie ČR, odbor životního prostředí a vodoprávní úřad Brandýs nad Labem. Současně jsme ve spojení s vedením městyse Škvorec, který rovněž zjišťuje možné příčiny úniku neznámých látek do vodního toku, které zapříčinily tak velký úhyn ryb. Jakmile budeme znát relevantní informace k dané situaci, budeme občany včas informovat.

• Eva K. napsal:
    Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
    Dobrý den, prosím, úhyn se týkal všech druhů ryb bez rozdílu nebo byl selektivní? Moc děkuji! Eva K.