Úvaly pomohou svým seniorům s registrací na očkování proti Covidu

15. ledna se spouští celostátní rezervační systém na očkování proti Covidu. Do 1. února se mohou registrovat pouze naši spoluobčané starší 80 let, od 1. února pak všichni.

Systém však podle nás úplně nebere v úvahu, že pro naše nejstarší spoluobčany není internet nebo call centrum vždy jednoduchý pro vyřízení, návštěva praktického lékaře zase riziková.

Rozhodli jsme se proto pomoci.

Registraci jim zařídí naše kolegyně z městského úřadu!

V příštích dnech proto všichni úvalští občané starší 80 let obdrží do svých schránek městský leták s nabídkou pomoci a tutéž nabídku učiní našim babičkám a dědečkům kolegyně z Pečovatelské služby.

Prosíme i vás všechny, pokud víte o někom ve vašem okolí, pro koho je registrace na očkování proti Covidu problém, nabídněte pomoc nebo jim alespoň řekněte o nabídce města.

Děkujeme

Petr Borecký, starosta města

  • Dobrý den, mé mamince je 90 let,je slepá a těžce se pohybuje. Proto jsem doufal, že město spíš těmto hodně starým a nepohyblivým nabídne očkování společně se seniory z Domova důchodců v Úvalech, kteří budou určitě očkováni v jednom nebo dvou termínech. To by byla pomoc!!

    V případě pomoci registrace někam do Prahy ji tam stejně někdo musí dovézt (což není problém) a někde zaparkovat a nějak ji tam dopravit (jestli si někde půjčit křeslo?).
    Proto se domnívám, že pro tyto nepohyblivé seniory bydlící mimo Domov důchodců bude lepší počkat na očkování u svého praktického lékaře, protože tam těch pár kroků ještě zvládne. Podle mých informací to bude někdy od března až dubna. Když se maminka nenakazila do teď, tak ty dva měsíce to ještě vydržíme.

    • My bychom to rádi zajistili, ale bohužel toto není možné. Udělali jsme maximum, co jsme jako město mohli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name