Zrušení adventních trhů a slavnostního rozsvěcení vánočního stromu

Milé Úvalačky, milí Úvaláci, milí přespolní,
tento příspěvek píši s velikou tíhou, protože k rozhodnutí, ke kterému jsme s kolegy(němi) na radnici dospěli, jsme dospěli po mnohadenním těžkém přemýšlení.

Rozhodli jsme se, že letos zrušíme pořádání adventního jarmarku ve škole, adventního trhu i slavnostního rozsvěcení vánočního stromu.

Důvod je zřejmý. Stále se zhoršující situace v naší zemi. Teď je již zcela zřejmé, že nouzový stav neskončí 3. listopadu a v druhé polovině listopadu bude naopak vrcholit počet těžce nemocných a umírajících lidí v nemocnicích. Budou bohužel umírat i lidé z Úval.

Stále budou bezpochyby platit omezující opatření, která budou zabraňovat scházení se většího počtu osob, prodeji alkoholu na veřejnosti (sem patří i svařák). Úvalského adventu se každoročně účastní kolem 2 000 lidí a je téměř nemožné v takovém množství lidí omezující opatření dodržet.

Neumíme si představit, že bychom v této atmosféře pořádali slavnostní rozsvěcení vánočního stromu.

Přáli bychom si však, abychom i v této situaci dopřáli lidem atmosféru blížících se vánoc. Vyzdobíme proto vánočně celé město, na začátku adventu pustíme lidem koledy a samozřejmě na počátku adventu rozsvítíme i vánoční strom – jen bez pospolitého shromáždění.

A budeme rádi za jakékoli Vaše nápady, jak si adventní období připomenout. Určitě bychom neměli zapomenout na dědečky a babičky v Domově seniorů v Úvalech nebo osaměle žijící starší Úvalačky a Úvaláky. Letos je totiž nebudeme moci navštívit.

Věřím, že si to o to více vynahradíme v příštím roce, kdy snad již bude k dispozici vakcína a my se budeme moci vrátit k životu, jak jsme ho znali.

Přesto všechno, že tento příspěvek zní depresivně, chtěl bych připomenout jedno staré moudro: “největší tma je před rozedněním”.

za vedení města

• “Budou bohužel umírat i lidé z Úval.”
    To jako vážně dokáže napsat starosta obce svým občanům? Když to pan starosta ví tak jistě, tak ať rovnou napíše, kteří to budou… To je mi panečku úroveň…

• Ano, dokáže, protože to je prostě fakt. A již zde první úmrtí máme, obyčejný anonyme, který se ani neumíš pod svůj názor podepsat.