Čtvrť Emanuela da Sylva – Tarouccy – Úvaly

Jedná se o projekt, který si klade za cíl ukázat možnosti nového ekologicky šetrného způsobu rozvoje obce. Je to unikátní projekt nejen v republikovém měřítku, ale ani v celé Evropě nebyla tato koncepce realizovaná v takovémto rozsahu.

Název projektu – developerského záměru

Čtvrť Emanuela da Sylva – Tarouccy – Úvaly

Investor

NANETTE s.r.o.

Kdy a jak schválen

Ideový záměr, určeno k diskusi úvalské veřejnosti

Předpokládaný termín dokončení

2026(?)

Stručný popis

Projekt počítá s výstavbou krajinného parku na rozloze cca 120 ha, v němž se skloubí
realizace krajinného projektu s podílem staveb na maximálně 5% celkové plochy.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, typ zástavby, počet BJ, popis lokality, zajímavosti lokality, … …)

Projekt je navrhován pro území o ploše 120 ha v severozápadní části Úval ohraničené na jihu silnicí II/101 (Jirenská), na severu čtvrtí U Horoušánek na západě příjezdovou silnicí ke čtvrti u Horoušánek a na východě areálem Hodovského statku

Typ zástavby: rodinné vily situované v parkovém prostředí s plochou pozemků kolem cca 8 – 9 tisíc m2.

Projekt počítá s volnou prostupností cest a území lesa pro běžné návštěvníky.

Rozpracovanost

Ideový záměr určený pro diskusi s veřejností

Další dokumenty – fotodokumentace,propagační letáky, odkazy na server

Ideový záměr ke stažení zde.